Lekári dostali skvelý nápad ako pomôcť deťom pred vyšetrením v prístroji „MRI“, ktorého sa obávajú aj dospelí

648

Nemocnice sú strašidelné miesta aj pre dospelých, to už nehovoriac o deťoch. Niektoré to však zvládajú dobre, ale veľa z nich práve naopak. Jedným z najnáročnejších vyšetrení, ktoré môže dieťa podstúpiť, je magnetická rezonancia – ide o veľký, hlučný prístroj, ktorý ukazuje, čo sa deje vo vnútri tela pacienta. Lekári v jednej nemocnici však prišli s geniálnym spôsobom, ako pomôcť malým pacientom. Postavili malé modely už spomínaného prístroja z lega, ktoré používajú na vysvetlenie toho, čo sa presne deje. Chcú tak upokojiť vystresovaného pacienta.

MRI scanners fotografia
Foto od jgmarcelino

Väčšina ľudí, najmä matiek chváli tento krok a považujú ho za naozaj vydarený a najmä účinný. Dieťa totiž prichádza do tejto miestnosti veľmi vystresované a týmto spôsobom sa im lekári snažia pomôcť, nuž a zdá sa, že to funguje. Odkedy bol príspevok prvýkrát zdieľaný, stovky ľudí začali písať v komentároch svoje vlastné príbehy. Niektorí dokonca tvrdia, že z „hrania sa“ s týmito lego modelmi môžu mať nemalý úžitok aj dospelí. „Keď som mal podstúpiť magnetickú rezonanciu, tiež mi nebolo všetko jedno. Myslím, že by som bol veľmi rád, keby som predtým mohol podstúpiť to, čo teraz ponúkajú naším deťom. Je to naozaj skvelý nápad,“ napísal jeden z komentujúcich. Ďalší ľudia sa pridali s tým, že už sú síce dospelí, no z takéhoto vyšetrenia majú aj napriek tomu strach.

Ešte v roku 2014 bol prístroj darovaný tejto nemocnici v Berkshire. Aj samotný špecialista pracujúci v danej nemocnici sa vyjadril, že ide o geniálny nápad ako pomôcť mladým ľuďom prekonať úzkosť ešte pred tým, ako ich tento veľký prístroj „vtiahne“ dovnútra. K danej veci sa vyjadril tiež iba 13-ročný pacient s rakovinou, ktorý sa tohto vyšetrenia zakaždým veľmi obáva, pretože je to pre neho desivé, no priznal, že nápad s malým lego modelom naozaj funguje. A dokáže to upokojiť aj jeho samotného.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre