Letela 25 hodín do Austrálie len aby videla „najšťastnejšie“ zvieratká na svete – Quokkas

4313

Mnohí ich označujú za najšťastnejšie zvieratá na svete. Ide o krásne austrálske cicavce, ktoré zabávajú internet. Ich potmehútsky úsmev je práve to, prečo si ľudia myslia, že sú vždy šťastné. Veda to však nikdy nedokázala. Zatiaľ zrejme to najlepšie vysvetlenie ich šťastného úsmevu je jednoducho rozkošný výsledok evolúcie.

Poďme sa na začiatok pozrieť na niekoľko faktov o quokkach, ktoré vám poskytnú ešte podrobnejší pohľad na život týchto malých cicavcov:

Fakt č. 1: Ich existencia je ohrozená a odborníci upozorňujú na to, že môže dôjsť k ich vyhynutiu.

Fakt č. 2: Zatiaľ čo existuje 10 identifikovaných lokalít, v ktorých zviera prebýva, tie najdôležitejšie žijú priamo na austrálskom kontinente. Táto populácia má totiž najväčšiu genetickú rozmanitosť, čo je dôležité pre dlhodobé prežitie druhu.

Fakt č. 3: Po ich prvotnom objavení na austrálskom ostrove sa mylne pokladali za prerastené potkany. Až neskôr sa však ukázalo, že ide o iný druh zvieraťa.

Fakt č. 4: Sú to extrémne mierumilovné stvorenia. Veď, čo iné sa dalo čakať, však? A veľmi radi sa s vami aj odfotografujú. Ľudia ich milujú.

Fakt č. 5: Quokky sú bylinožravce.

Fakt č. 6: Tie quokky, ktoré žijú na „pevnine“, čiže priamo v Austrálii, porodia do roka zväčša dvakrát. Zatiaľ čo druhy žijúce na ostrove Rottnest porodia len raz, a to kvôli kratšej dobe párenia.

Fakt č. 7: Je protizákonné chovať ich ako domácich miláčikov.

Tieto jedinečné zvieratká chytili za srdce aj mladý pár. Dievčina, ktorá sa kvôli ním vydala do Austrálie, sa o nich vyjadrila takto: „Keď som prvýkrát náhodne natrafila na obrázok tohto zvieraťa na internete, manžel mi povedal, že sa na mňa podobajú. A už sme na nich nemohli zabudnúť. Okamžite padlo rozhodnutie a vyrazili sme do Austrálie. Sú neuveriteľne roztomilé.“ Pár sa tak vydal na 25-hodinový let len kvôli týmto malým veselým stvoreniam.

A odniesli si odtiaľ takéto zábery:

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre