Úvod Akciové letenky do Londýna – Zaleťte do hlavného mesta Anglicka a pribaľte si tieto informácie

Akciové letenky do Londýna – Zaleťte do hlavného mesta Anglicka a pribaľte si tieto informácie

Londýn – Hlavné mesto  Spojeného Kráľovstva, v Európe už nie je mnoho miest s tak bohatou históriou a nezameniteľnou atmosférou pestrého multi-kultúrneho mesta. Prejdite okolo parlamentu, odpočinte si v Hyde Parku a proste len nasávajte atmosféru anglického veľkomesta po zakúpení letenky.

Dĺžka letu:  V závislosti od lokality z ktorej letíte let trvá 2 až 2 a pol hodiny. Samozrejme meškaniu letov sa nevyhne nikto, nie sú však na dennom poriadku.

Letenky do Londyna

Lety do  Londýna z Bratislavy

Z hlavného mesta Slovenska sa do Londýna dostanete predovšetkým spoločnosťou RyanAir.  Táto nízkonákladová spoločnosť vás dokáže prepraviť na váš výlet do Londýna už od 40 EUR. Niekedy sú letenky naozaj výhodné a k Big Benu sa „dostanete“ už pod 40 EUR ! Stačí iba sledovať cenové ponuky leteniek prípadne rezervovať ponuku cez niektorý overený agregátor leteniek.

Vydajte sa do Londýna z Košíc

Metropola východu neostáva Popradu ani Bratislave nič dlžná  do hlavného mesta Anglicka si môžete zaletieť aj z Košíc.  Novinkou na tejto trase je dopravca RyanAir, ktorý len nedávno otvoril linku z Košíc do Londýna.  Pridal sa tak k terajším prepravcom ako  napríklad WizzAir

Letecké spoločnosti

Dá sa to aj z Popradu !

Londýn je ozaj dopytovanou destináciou predovšetkým aj kvôli pracovným príležitostiam v tomto meste.  Dostanete sa tam dokonca aj z Popradu a to vďaka spoločnosti WizzAir. Ak ste členom ich Wizz Discount Clubu viete nájsť ozaj dobre cenové ponuky začínajúce aj na 20 EUR za letenku !  Zvážte či sa vám členstvo vyplatí .

Letenky do Londýna s odletom mimo Slovenska : Viedeň a Brno

Pre slovenského cestovateľa môžu byť niekedy zaujímavé aj ponuky zo zahraničia, ktoré je na dosah ruky. Z Viedne lieta do tejto metropoly viacero „nízkonákladoviek“ ako napríklad EasyJet, Ryanair,  Level, British Airways či Austrian Airlines.

Z Brna  sa dostanete už spomínaným Rynairom. Táto linka je menej frekventovaná avšak ak bývate v Bratislave do Brna sa dostanete vlakom  za menej ako hodinu a pol. Rovnako môžete skúsiť autobus. Ak neletíte v nevhodný čas určite to za ušetrenie peňazí zvážte.

Letiská v Londýne

Váš let môže doraziť na jedno z nasledujúcich letísk

 • Stansted
 • Luton
 • Gatwick
 • Heathrow
 • London City Airport
 • London Biggin Hill
 • London Southend

Ubytovanie v Londýne

Výhodou metropoly ako je táto je široká paleta služieb, ktorá neobchádza ani ponuku ubytovania. Viete sa ubytovať za naozaj „veľký peniaz“ ale viete sa ubytovať aj od 120-150 EUR za slušnú izbu . Všetko je však o vašich štandardoch a očakávaniach ak sa uskromníte viete sa na ubytovni spolu s kamošmi alebo inými cestovateľmi ubytovať už od 25 EUR alebo ďalej od centra v samostatnej izbe od 40 EUR.  Ako vidíte škála cien za ubytovanie je naozaj široká a vám neostáva nič iné ako si spraviť vlastný prieskum a vybrať si čo vám vyhovuje. Nezabudnite ubytovanie vyberať s dostatočným predstihom 

Prečo si kúpiť letenku a navštíviť Londýn?

 • Je to príjemné mesto s množstvom cyklotrás, parkami a zeleňou
 • Množstvo zaujímavých podnikov ako napríklad cereálna kaviareň
 • Ak radi nakupujete toto mesto si vás určite získa
 • Mesto plné kultúry – Navštívte známe divadlá, kiná, zajdite na koncert známeho interpreta. Pre ľudí z Čiech a Slovenska je práve Londýn vhodným miestom, kde môžete vidieť známu celebritu naživo
 • Len samotná prechádzka ulicami tohto mesta je pre človeka zážitok !
Londýn
Foto: ZaujimavySvet.sk
London
broken clouds
7.7 ° C
8.5 °
6.8 °
68 %
7.7kmh
70 %
Ut
11 °
St
10 °
Št
13 °
Pi
15 °
So
10 °