Logá svetových značiek: Aký je ich skrytý význam?

1931

Logá značiek majú schopnosť nám okamžite pripomenúť obľúbené značky a spôsoby, akými sa s nimi identifikujú. No za ich jednoduchým dizajnom sa niekedy skrývajú fascinujúce tajomstvá a hlboké významy. V tomto článku sa zameriame na päť populárnych značiek a odhalíme, čo sa skrýva za ich logami.

1. Beats: Hudobná vášeň a rytmy

Beats, známa značka slúchadiel a reproduktorov, bola založená rapovým umelcom Dr. Dreom a hudobným producentom Jimmy Iovine. Ich logo predstavuje krúžok s prekrytým písmenom „b“ vo vnútri. Toto jednoduché logo však vyjadruje oveľa viac, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Krúžok je inšpirovaný rytmom a hudobnými notami, ktoré sa nám vrývajú do mysle. A písmeno „b“ nie je len písmeno značky Beats, ale aj zároveň pripomína slúchadlá na ušiach, ktoré nám poskytujú hudbu priamo do nášho vnútra. S týmto logom Beats jasne komunikuje svoju vášeň pre hudbu a sľubuje nám, že nás prenesie do sveta nekonečných rytmov a melódií.

a pair of red headphones sitting on top of a counter
Foto od James Yarema na Unsplash

2. Amazon: Všetko od A do Z

Amazon je bezpochyby jednou z najväčších online platforiem, kde nájdeme skoro všetko, čo si vieme predstaviť. Ich logo zdôrazňuje túto všestrannosť a rozmanitosť sortimentu. Tvar loga tvorí úsmev, ktorý vytvára šípku od písmena „A“ po „Z“. Tento nápad bol implementovaný so zámerom ukázať, že Amazon je miestom, kde môžeme nájsť skutočne všetko, od začiatku (A) až do konca (Z). Táto značka sa snaží vybudovať dôveru u zákazníkov tým, že sa zaväzuje poskytovať úplný sortiment a uspokojovať všetky ich potreby.

black Samsung Galaxy smartphone displaying Amazon logo
Foto od Christian Wiediger na Unsplash

3. Le Tour De France: Skrytý cyklistika

Le Tour De France je legendárnou cyklistickou udalosťou, ktorá každoročne priláka tisíce divákov a športovcov z celého sveta. Ich logo predstavuje cyklistu. Cyklista je zobrazený v písmene R medzi písmenom O a 6ltým kruhom, ktoré predstavujú kolesá bicykla. Tak ako sa preteky vracajú každý rok, tak aj život ide neustále vpred a vytvára nové začiatky a príležitosti. Logo Le Tour De France nás teda inšpiruje nielen k športu a zdraviu, ale aj k ceste životom s nekonečnými možnosťami.

Tour de France, analisi del percorso“ od CiclismoItalia is licensed under CC BY 2.0

4. LG: Spojenie myšlienok

Značka LG si vybudovala renomé v oblasti elektroniky a spotrebičov s inteligentnými technológiami. Ich logo pozostáva z tvorby písmen „L“ a „G“ zo zjednotených tvarov. To je symbolické pre spájanie myšlienok a inovácií. Zároveň sa podobá na tvár človeka kde písmeno L predstavuje nos a G tvár. Toto má evokovať ľudskosť značky. Logo tak odráža filozofiu značky LG, ktorá sa snaží prinášať radosť a pohodlie do každodenného života svojich zákazníkov prostredníctvom spojenia technológie a inovácie.

LG LOGO“ od LGEPR is licensed under CC BY 2.0

5. FedEx: Skrytá šípka a spoľahlivá doprava

FedEx, medzinárodná spoločnosť zaoberajúca sa prepravou a logistikou, má logom skrytú šípku. Pri pohľade na logo možno netušíme, ale ak si všimneme medzeru medzi písmenami „E“ a „x“, uvidíme tvar šípky smerujúcej dopredu. Táto šípka symbolizuje rýchlosť, presnosť a spoľahlivosť, ktoré sú charakteristické pre služby tejto spoločnosti. Šípka tak vyjadruje ich záväzok doručovať tovar rýchlo a bezpečne, presne tam, kam má byť.

white van parked near white concrete building
Foto od Bannon Morrissy na Unsplash

Záver

Logá značiek sú viac než len obrázky – sú symbolmi, ktoré nám hovoria o hodnotách, zameraní a sľuboch značiek, ktoré reprezentujú. Za týmito logami sa skrývajú hlbšie významy a tajomstvá, ktoré nám môžu priblížiť pohľad do duše značiek. S dôkladným pozorovaním môžeme odhaliť tieto skryté významy a lepšie pochopiť, prečo nás niektoré značky tak zaujmú a oslovujú.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre