Top 6 ľudí, ktorí v divočine prežili nemožné: Od pádu lietadla, až po amputáciu vlastnej ruky

19950

Záhadné príbehy prežitia v divočine nás fascinujú a poskytujú nám nádej, že v kritických situáciách sa môžeme nečakaným spôsobom zachrániť. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najvýraznejších príbehov ľudí, ktorí prežili nemožné v divočine.

Príbeh Juliane Koepckeovej – prežitie po páde lietadla

Juliane Koepckeová prežila pád lietadla v amazonskej džungli a potom sama prešla 11 dní divočinou, aby sa dostala k civilizácii. Ako sa jej to podarilo? Juliane sa snažila udržať svoje zranenia pod kontrolou a pripravila sa na prežitie v divočine, čo jej pomohlo prežiť prvú noc a získať silu pre ďalšie dni. Našla zdroj čistej vody a sledovala tok rieky, aby sa dostala k obývateľnej oblasti.

Screenshot 20230406 0839142
Zdroj: YouTube

Príbeh Arona Ralstona – úspešné prežitie po amputácii vlastnej ruky

Aron Ralston uviazol v skalnej rokline a bol nútený amputovať si vlastnú ruku, aby mohol prežiť. Ako sa mu podarilo prežiť a prekonať svoje obmedzenia? Aron musel počúvať svoj vnútorný hlas a urobiť ťažké rozhodnutie: amputovať si ruku. Následne sa mu podarilo vyviaznuť zo skalnej rokliny a použiť svoje zručnosti a vedomosti na prežitie v divočine. Nakoniec bol zachránený skupinou horolezcov.

Screenshot 20230406 0841002
Zdroj: YouTube

Príbeh Jose Salvador Alvareza – prežitie na otvorenom mori

Jose Salvador Alvareza prežil 438 dní na otvorenom mori v malom člne. Ako prežil bez potravy a pitnej vody tak dlho? Jose sa musel naučiť loviť ryby a zachytávať dažďovú vodu, aby prežil. Musel bojovať aj s morskými zvieratami, ale vďaka svojej vôli a odhodlaniu sa mu podarilo prežiť a bol zachránený námorníkmi.

Screenshot 20230406 0843362
Zdroj: YouTube

Príbeh Douglasa Mawsona – prežitie v Antarktíde

Douglas Mawson prežil v Antarktíde počas expedície v rokoch 1911 až 1914, pričom stratil svojich spolucestujúcich a musel sa postaviť svojej vlastnej smrti v extrémnych podmienkach. 

Ako sa mu podarilo prežiť? Mawson sa spoliehal na svoje zručnosti a vedomosti, aby prežil v extrémnom mraze a vetre. Musel sa naučiť loviť a variť zvieratá, ako sú tulene a psie mäso, aby prežil. Aj keď stratil svojich spolucestujúcich, Mawson sa nikdy nevzdal a nakoniec sa mu podarilo prežiť a byť zachránený.

Screenshot 20230406 0846232
Zdroj: YouTube

Príbeh Juliana Alvareza – prežitie v podzemnej jaskyni

Julian Alvarez sa stratil v podzemnej jaskyni a bol tam uväznený počas 9 dní bez potravy a vody. Ako sa mu podarilo prežiť? Julian sa rozhodol zachovať si pokoj a udržať svoju psychickú stabilitu. Hľadal vodu, ktorú nakoniec našiel a našiel aj potravu v podobe netopierov. Snažil sa udržať svoju energiu tým, že šetril svoje sily a nepohyboval sa zbytočne. Nakoniec bol zachránený skupinou dobrovoľníkov, ktorí ho hľadali.

pexels photo 2397414
Zdroj: Pexels

Príbeh Stevena Callahana – prežitie na malom člne

Steven Callahan strávil 76 dní na malom člne v Atlantickom oceáne, počas ktorých prekonal búrky a útoky morských zvierat. Ako sa mu podarilo prežiť? Steven si udržiaval svoju psychickú stabilitu tým, že si vytváral rutiny a pomáhal si rôznymi praktickými trikmi, ako napríklad slnečné kúpele a rybolov. Musel sa tiež naučiť zachytávať vodu a zvládať búrky na otvorenom mori. Nakoniec bol zachránený námorníkmi.

Screenshot 20230406 0850162
Zdroj: YouTube

Kde je vôľa, tam je cesta

Títo ľudia nám ukázali, že prežitie v divočine nie je len o fyzických schopnostiach, ale aj o mentálnej sile a odhodlaní. Prežitie závisí aj od vedomostí, zručností a schopnosti adaptácie v nepriaznivých podmienkach. Títo preživší nás inšpirujú a ukazujú, že aj keď sa zdá, že sme bezmocní, môžeme nájsť silu a vôľu prežiť nemožné.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.