Ľudia ohrozujú vlastné zdravie len preto, aby si mohli urobiť jedinečné fotografie na krásnom, no toxickom jazere

3505

Pokojné tyrkysové vody sú magnetom pre Instagrammerov, ktorí neustále bažia po selfie či inej dokonalej fotografii. Ale „Novosibirské Maldivy“, ako toto sibírske jazero prezývajú, je v skutočnosti vysoko toxický rybník.

View this post on Instagram

Добавим ярких красок для вас, в такой чудесный день? . Кстати – последний хим.анализ воды показал что она не такая и опасная? . Кто с нами на заплыв??‍♀️* . *требуется опыт – приходите научим? ——- ???Прогулки на которые можно записаться? — ?07.07(воскресенье)возможен перенос в город? ?08:00(мест нет) ⏰12:00(пляж Бумеранг)одно место? ?15:30(мест нет) ?19:00(мест нет) — ?08.07(понедельник)? ⏰12:00(Агролес) ⏰15:30(Агролес) ⏰19:00(Агролес) — ?09.07(вторник) ⏰10:00(Горский котлован) ⏰13:30(Горский котлован) ⏰17:00(Горский котлован) — ?10.07(среда) ⏰12:00(Бугринский мост) ⏰15:30(Бугринский мост) ⏰19:00(Бугринский мост) — ?11.07(четверг) ⏰10:00() ⏰13:30() ⏰17:00() — ?12.07(пятница) ⏰12:00() ⏰15:30() ⏰19:00() — ?13.07(суббота) ⏰09:00() ⏰12:30() ⏰16:00() ⏰19:30() — ?14.07(воскресенье) ⏰12:00() ⏰15:30() ⏰19:00() . Запись в Ватсап по активной ссылке в профиле? Все прогулки подходят для новичков? Обучаем? Фотографируем? Сапы, гидрокостюмы выдаём?‍♂️ Всё входит в стоимость, без доп.платежей? ——- Места прогулок могут меняться исходя от погоды??? . Запись в Ватсап по активной ссылке в профиле?

A post shared by SUP-сёрфинг Новосибирск (@sup_novosibirsk) on

Uniká doň popol z neďalekej uhoľnej elektrárne a je potrebné varovať spoločnosť, že je extrémne nebezpečné na kúpanie. Ide totiž o to, že je naplnené chemikáliami, ktoré môžu spôsobiť alergické kožné reakcie. V poslednom týždni sa skládka popola v Novosibirsku TEZ-5 stala „hviezdou“ sociálnych sietí. Tamojšia voda je vysoko alkalická a je to spôsobené tým, že sa v ňom rozpúšťajú vápenaté soli a iné oxidy kovov. Kontakt s vodou môže spôsobiť alergickú reakciu.

View this post on Instagram

Моему счастью нет предела ??? Как давно я хотела такую нежную , чувственную, запоминающуюся #lovestory И вот свершилось ?? Так СПОНТАННО мне по моему ни когда и ни чего не приходило в голову ? Любимый кинул ссылку на пост который выложили с этим местом в #аст54 и у меня МОМЕНТАЛЬНО нарисовалась картинка ? Я тут же ему написала – «у нас будет там фотосессия ! Сейчас договорюсь с фотографом и напишу когда!» Всё! Без разговоров? Мы обговорили с фотографом число , потом я договорилась с визажистом , украшениями и вот вы видите результаты наших трудов ? Т.к фото ОЧЕНЬ много, постепенно буду вам рассказывать о закулисье этой фотосессии? всё было МЯГКО говоря не по плану , НО именно этим этот день запомнился нам на всю жизнь ! Ph:@ekaterinaaaaks Stylist:@grimerkalab @lionheart_jew – украшения ручной работы Когда я увидела фото , то хотелось прыгать и рыдать от переполняющих меня эмоций ! #thankyou . . . #lovestory #iloveyou #ilovemylife #iamhappy #followme #золоотвал #тэц5 #фотографновосибирск #стилистновосибирск #handemade #украшенияручнойработы #maldivesnsk

A post shared by ФОТО | ИДЕИ | БЛОГЕР (@mariiinkin) on

Spoločnosť navyše varovala návštevníkov, že na dne jazera je toľko blata, že dostať sa von je takmer nemožné. Napriek varovaniu sa ľudia sa stále hrnú do jazera v snahe urobiť čo najdokonalejšie fotografie. Jedna zo žien, ktorá sa na tam prišla pozrieť, povedala: „Vieme, že jazero je toxické a nevstúpime do vody.“ Ani zákazy však niektorých nezastavili a organizujú si tam výlety, pričom zväčša sa zdržujú len v okolí jazera. Jeden muž sa tam dokonca aj kúpal, čo je prísne zakázané. A robia to viacerí.

https://www.instagram.com/p/Bzut8k4Hf50/?utm_source=ig_web_copy_link

Aj na tomto prípade je jasné, že niektorí ľudia sú schopní obetovať vlastné zdravie či dokonca život len preto, aby mali čo najlepšiu fotografiu a mohli sa ňou pochváliť ostatným.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre