Ľudia sú prekvapení tým ako nápadne sa palce tejto gorily podobajú na ľudské

3402

Nie je to tak dávno, čo sa v atlantskej zoo konala veľká párty na počesť ich gorily Anaky, ktorá oslávila svoje 6. narodeniny. Na pamiatku tejto radostnej príležitosti vyfotografovali zamestnancov zariadenia a tieto zábery zdieľali na Facebooku. Niektorí ľudia si však všimli veľmi zaujímavý detail na Anake.

4 56

Ide o to, že toto zviera má na ruke jedinečnú pigmentovú škvrnu. Na detailnom obrázku vyzerá jej ruka takmer identicky ako ľudská. Je zaujímavé, že rovnako ako všetky primáty má každý jedinec aj jedinečné odtlačky prstov, ktoré sa niekedy môžu použiť na účely identifikácie. Na rozdiel od väčšiny zvierat, na ktoré sme zvyknutí, primáty majú na rukách a nohách nechty a nie pazúry. Používajú ich na otváranie, škrabanie či čistenie.

2 88

3 60

Podľa zoo má Anaka nielen jedinečnú pokožku, ale aj osobnosť. „Často šteká na svoju mamu a iné, aby získala to najlepšie miesto počas jedenia a tiež, keď pije džús. Často sme svedkom toho, ako „na koni“ vezie svojho brata a sestry,“ napísala zoologická záhrada na svoju webovú stránku. Niektorí ľudia si mysleli, že Anaka má vitiligo – dlhodobý stav pokožky charakterizovaný škvrnami na pokožke, ktoré strácajú pigment. Avšak nie je to tak. „Jej kožný pigment bol vždy taký a nezmenil sa v priebehu času ani rokov. Myslíme si, že je to len úžasné materské znamienko,“ vyjadrila sa zoologická záhrada.

1 88

5 51

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.