Ľudia vymysleli skvelú výzvu, ktorá pomôže našej planéte a toto sú jedne z jej veľkých úspechov

3662

Dnes, vo svete internetu a technológií, majú tzv. #hashtags veľkú silu a ľudia sa k ním veľmi ľahko dostanú. Veľmi dobre to vedia všetci tí, ktorí túžia po zmene a využívajú ich aj pri presadení veľkých plánov. V tomto prípade tomu nebolo inak. Ľudia si dali za cieľ pomôcť so záchranou planéty. A robia to veľmi dobre!

Za rok vyprodukujú domácnosti približne 1,3 miliardy ton odpadu, pričom len 258 – 368 miliónov ton odpadu skončí na 50 najväčších skládkach a až milión ton odpadu skončí v oceánoch. Práve nový hashtag #trashtag má za cieľ dosiahnúť, aby každý priložil ruku k dielu a svojou prácou sa pochválil na internete. Ľudí vyzývajú, aby seba resp. oblasť zasypanú odpadkami odfotografovali pred a po jej vyčistení. Prinieslo to svoje ovocie a pozrite sa, aké veľké výsledky sa dosiahli.

Pláž v Bangladéši, ktorú vyčistila jedna rodina:

Foto od boredpanda

Nepál:

Foto od boredpanda

Manila Bay bola považovaná za jednu z najviac znečistených zátok po celom svete. Až po neuveriteľných jedenástich rokoch vydal Najvyšší súd príkaz na jej upratanie. Do práce sa zapojilo 27. januára 2019 tisíce dobrovoľníkov:

Foto od boredpanda

Mladí dobrovoľníci z Vietnamu:

Foto od boredpanda

Približne 500 dobrovoľníkov sa zapojilo do vyčistenia 5 miliónov kilogramov odpadkov z pláže v Bombaji:

Foto od boredpanda

Aj tento chlapík chce žiť v lepšom a čistejšom svete:

Foto od boredpanda

Výsledky ďalších ľudí, ktorí sa do výzvy #trashtag zapojili:

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre