Nechala si na tvár namaľovať znamienko svojho syna a spoločne čelia predsudkom

157

Materinská láska je najsilnejšou formou lásky. Dôkazom je aj Carolina Giraldelli. Mladá podnikateľka a mamička sa dostala na titulky novín pre svoje pozoruhodné gesto. Dala si na tvár namaľovať motív synovho materského znamienka. Prečo? Aby mu vyjadrila podporu, hrdosť a lásku.

Jej syn Enzo sa narodil s melanocytovým névom. Ide o tmavé materské znamienko, ktoré mu pokrýva veľkú časť čela a zaberá polovicu tváre. Tento druh materského znamienka sa objaví buď krátko po narodení, alebo sa s ním bábätko už narodí. Dôvodom jeho vzniku je priveľký počet pigmentových buniek v koži.

Hoci sú névy väčšinou nezhubné, niekedy spôsobujú obavy. Z času na čas so sebou nesú komplikácie, ako napríklad zvýšené riziko vzniku melanómu. Vo všeobecnosti však vrodené melacytové névy nepredstavujú významné zdravotné riziko.

Enzov príbeh v roku 2017 začal dramaticky. Carolina musela rodiť cisárskym rezom, pretože bábätko malo dvakrát omotanú pupočnú šnúru okolo krku. Pamätá si na prekvapené výrazy lekárov, keď po prvý raz videli jej syna. Vtedy pochopila, že jej syn je iný.

Napriek počiatočnému zmätku, čo cítila po narodení syna, prekonala všetky obavy a snaží sa byť Enzovi oporou. To ju viedlo aj k nápadu napodobniť jeho znamienko na vlastnej tvári. S pomocou profesionálnej vizážistky si nechala zhotoviť jeho kópiu a hrdo s ním šla aj do práce. Chcela sa tak vystaviť situáciám, ktoré bežne zažíva jej syn, a hlbšie pochopiť, čím si prechádza.

Ľudia majú pri pohľade na jej syna rôzne reakcie. Stretla sa s ľútosťou aj opovrhnovaním. Zdôrazňuje však, že napriek tomu je dôležité prijať sám seba, čomu sa svojím gestom snaží pomôcť. Okrem toho však Carolina zdieľa útržky ich spoločného života aj na Instagrame, kde ju sleduje niekoľko tisíc ľudí.

Svojimi činmi podnecuje rozhovory o prijatí, rozmanitosti a jedinečnosti. Jej odvaha je inšpiráciou nielen rodičom, ale aj deťom po celom svete. Pripomína nám, že je celkom v poriadku byť iný a je mimoriadne dôležité pestovať sebadôveru u svojich detí.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre