Medveďa zastrelili po tom, čo ho ľudia rozmaznali tak, že sa každý deň vracal na to isté nebezpečné miesto

992

Medveď doplatil na ľudské správanie, aj keď mnohí si zrejme neuvedomovali, že ich správanie vyústi k takému rozhodnutiu úradníkov. Zastrelili ho totiž preto, že bol až príliš zvyknutý na kŕmenie a robenie si selfie s turistami. Znie to neveriacky? Nuž, je to ale holý fakt.

Polícia bola upozornená na to, že mláďa medveďa pózuje s návštevníkmi Scoggins Valley Parku v Oregone. Napokon sa zistilo, že návštevníci mu nechávajú veľmi veľa jedla a aj preto sa tam stále vracal. Mláďa ti tak zvyklo chodiť na jedno a to isté miesto každý jeden deň, pohyboval sa v nebezpečnej blízkosti ľudí. Čoskoro bol taký slávny, až sa pri ňom schádzalo množstvo zvedavcov. Šerif oznámil, že pracuje na tom, aby dostal medveďa do bezpečia, čiže späť do lesa. A prosil, aby sa k nemu ľudia nepribližovali.

Zviera sa síce podarilo do lesa previesť, no na druhý deň sa opäť vrátilo. Žiaľ, po druhom stretnutí bol medveď zastrelený. Kurt Licence, ktorý pôsobí ako ochranca voľne žijúcich zvierat sa pokúšal medveďa odchytiť a zabrániť tomu, aby sa mu niečo stalo. To sa však nepodarilo. Kurt sa však vyjadril, že je nešťastné, ako túto situáciu úradníci vyriešili. „Toto je klasický príklad toho, prečo prosíme občanov, aby sa nezdržovali v blízkosti medveďov. Zatiaľ čo jedinci, ktorí dávali jedlo tomuto medveďovi, mohli mať síce dobré úmysly, no medvede by nikdy nemali byť kŕmené.“

Bolo jasné, že zviera bolo až príliš zvyknuté na ľudí a na to, že mu tam nosili množstvo jedla. Pre ľudí je to však veľmi nebezpečné a aby nedošlo k ohrozeniu bezpečnosti, museli ho zastreliť. Tak znie stanovisko tých, ktorí v tejto veci konali. Okrem toho to bola strava, ktorá je určená pre ľudí a pre takéto zvieratá môže byť veľmi nebezpečná. Voľne žijúce zvieratá by sa skrátka kŕmiť nikdy nemali. Sú schopné sa o seba postarať sami a je lepšie nechať ich žiť si svoj život čo najďalej od ľudí.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre