Medzi holubom neschopným lietať a čivavou vznikol špeciálny vzťah, ktorý sa len tak nevidí

619

Priateľstvu sa medze nekladú. Priateľstvo je potrebný vzťah v živote a vzniká medzi rôznymi ľuďmi či zvieratami, ktorí sa vôbec nemusia podobať alebo byť si v niečom podobní. Dnes uvidíte aký nezvyčajný vzťah môže vzniknúť napríklad aj medzi takým holubom a psíkom.

Zveřejnil(a) The Mia Foundation – Love For Mia dne Čtvrtek 13. února 2020

Príbeh sa začal v roku 2018, kedy holuba priviedli do organizácie Mia foundation, ktorá sa venuje zvieratám so zdravotným postihnutím. Táto organizácia funguje v New Yorku. Holuba priniesli istí ľudia potom, ako sedel 3 dni na chodníku bez pohnutia. Záchranári napokon zistili, že nedokáže lietať, a tak ho chceli utratiť. Vtedy však zasiahla riaditeľka organizácie Sue Rogers a povedala, že sa o neho postará. Tak sa aj stalo. Kŕmila ho, brávala ho von a pomohla mu zotaviť sa. Nanešťastie však už nikdy nedostane späť svoju schopnosť lietať. Holub sa však stal plnohodnotným členom organizácie, kde šťastne žije.

Keď vo februári tohto roka dorazila do Mia foundation malá 4-týždňová čivava, holub Herman bol jeden z prvých, ktorý sa s ňou stretol. Jej majiteľ zistil, že má problém chodiť. Akonáhle stratila schopnosť hýbať zadnými nohami, tak zavolal Sue a tá súhlasila, aby ju do jej organizácie priniesol. Keď k ním Lundy prišiel, tak bol taký malý, že sa zmestil do vrecka na košeli. Veterinári si však nie sú úplne istí čo s ním je, ale predpokladajú, že ide o stav, ktorý postihuje viacero malých zvierat. Ide o stav, ktorý sa nazýva hydrocefalus a ten môže viesť k poškodeniu mozgu.

Možno aj vďaka svojim hendikepom sa títo dvaja do seba zaľúbili okamžite. Raz keď sa Sue vrátila z prechádzky s Hermanom, položila ho na posteľ pre psov a začala sa starať o Lundyho. Nakoniec sa ocitli spolu na rovnakom lôžku a odvtedy sú neoddeliteľnou dvojicou. Sue si spočiatku nebola istá ako na seba budú reagovať, a preto na nich dávala pozor. Po čase sa však ukázalo, že nemá dôvod sa obávať. Sú to skvelí priatelia a takmer okamžite sa začali spolu maznať. Trávia spolu svoj voľný čas a vzniklo medzi nimi jedinečné puto, ktoré zdokumentovala aj samotná Sue.

Riaditeľka organizácie si myslí, že malý Lundy má problém s miechou. Ak budú vedieť, aký zdravotný problém má malý psík, tak okamžite začnú s liečbou. V prípade, že problémom je skutočne miecha, vyrobia mu invalidný vozík a následne sa pokúsia nájsť mu nový domov. Nakoniec možno dôjde aj k tomu, že tento pár odíde zo zariadenia spolu a budú si užívať život s novým majiteľom.

Zveřejnil(a) The Mia Foundation – Love For Mia dne Čtvrtek 13. února 2020

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre