Polárny vortex alebo ak chcete vír, držal Michiganské jazero zamrznuté veľmi dlho. Napríklad v Chicagu, Illinois, dosahovali teploty počas krutej zimy až -30°C, čo spôsobilo, že sa na jazere vytvorila skutočná zamrznutá krajinu divov. Dnes, keď už dorazila jar, priniesla so sebou oveľa teplejšie počasie a ničí toto jazero i región na niečo rozprávkové.

Foto od boredpanda

Pohybujúca sa voda pod ľadom tlačí ľad k sebe a ten sa rozbíja na fascinujúce tvary, ktoré sú k videniu najmä pozdĺž móla v Južnom Havene. Ľudia sa o to začali výrazne zaujímať, no pobrežná stráž USA všetkých varovala, že ľad by mali pozorovať len z diaľky, pretože je nebezpečné stáť alebo chodiť po jeho nestabilnom povrchu. Žiadny ľad totiž nie je bezpečný, a to najmä v tomto ročnom období. Roztápa sa a rýchlo sa mení.

Foto od boredpanda

Toto nie je po prvýkrát, kedy sa samotná matka príroda pohráva s Michiganským jazerom. Zvedaví fotografi v skutočnosti sledujú túto zaujímavú lokalitu už roky. Je to jedno z piatich Veľkých jazier v Severnej Amerike a jediné, ktoré sa nachádza na území Spojených štátoch. Zároveň je z hľadiska objemu vody druhé najväčšie a rozlohovo je tretie najväčšie. Medzi prvých obyvateľov patrili indiáni Hopewell, ktorí túto oblasť obývali približne od roku 800. Dnes v okolí jazera žije 12 miliónov ľudí, a to v najmä v Chicagu a Milwaukee.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť