Odborníci radia: tieto miesta na ľudskom tele nie sú vhodné na tetovanie. Radšej sa im vyhnite !

13789

V dnešnej dobe pozná každý človeka s tetovaním. Vidíme ho v televízií, hudbe, divadlách. Popularita tetovania v posledných rokoch neustále rastie. Štatistiky naznačujú, že až 43% ľudí si tetovaním chce uctiť svojich blízkych a 37% si telo ozdobí jednoducho pre štýl a módu  Lekári a tatéri však ľudí varujú, že existujú miesta na tele, ktoré nie sú ideálne na to, aby ste si na ne dali tetovanie. Ktoré sú to a prečo sa dozviete nižšie.

Tetovanie na lakte

1 5

Odborníci neodporúčajú tetovanie na lakte, pretože v tejto oblasti sa ťažko drží atrament. Okrem toho je pokožka veľmi hrubá, čo znamená, že tatérovi potrvá vytvorenie umenia oveľa dlhšie, čo je aj bolestivejšie. A pravdou je tiež to, že tetovanie na tomto mieste rýchlo bledne.

Tetovanie podpazušia

2 7

Podpazušie je bez pochýb a pochopiteľne jedným z najbolestivejších miest na umiestnenie tetovania. Bolesť môže byť veľmi výrazná a tento pobyt u tatéra bude pre mnohých ľudí doslova neúnosný.

Tetovanie zadnej časti kolena

3 40

Oblasť za kolenom alebo presne na opačnej strane nohy ako je koleno, ktorú teda vidíte aj na fotografii, je veľmi citlivá a má veľa nervových zakončení. Zakaždým, keď dôjde k styku tetovacej ihly a pokožky, sa môžete cítiť veľmi nepríjemne. Preto je tiež dobre zvážiť toto miesto, ktoré nezvládne každý.

Tetovanie rúk a prstov

4 37

Áno, popularita týchto miest na tetovanie rastie, ale odborníci tvrdia, že sa neodporúča mať tetovanie na rukách a prstoch, pretože vystavenie umeniu na koži Slnku dokáže veľa ovplyvniť. Tetovanie zväčša na týchto miestach rýchlo mizne. Okrem toho, ak sa nachádza na stranách prstov, tak vybledne len čo sa po pobyte u tatéra zahojí.

Tetovanie na rebrá

5 36

Hoci to vyzerá krásne, tak bolesť je pri tetovaní pre mnohých ľudí neznesiteľná. Ide o druhé najcitlivejšie miesto hneď po podpazuší. Liečebný proces môže byť navyše u žien veľmi dlhý v prípade, že nosia podprsenku, pretože rebrá sú práve v tej časti a pokožka bude v takom prípade neustále podráždená.

Tetovanie tváre

6 4

Okrem citlivej pokožky a obrovského množstva nervových zakončení, tatéri hovoria, že tetovanie na tvári je zaručené len na 2-3 roky. Taktiež, ak sa rozhodnete pre túto časť tela, tak by ste nemali zabúdať každý deň používať opaľovací krém. Inak po tých 2-3 rokoch môžete oľutovať, že ste si dali niečo vytetovať práve na tvár.

Tetovanie priehlavkov a členkov

7 27

Oblasť členku a priehlavku sa často trie o topánky či ponožky. Z tohto dôvodu môže tetovanie stratiť svoje jasné farby veľmi rýchlo. A pokiaľ ide o bolesť, tak jej intenzita je približne rovnaká ako pri tetovaní rebier.

Mapa bolestivých miest na tele

8 23

Červená zóna je najbolestivejšia, oranžová a žltá zóna je o čosi menej citlivá a modra zóna je najmenej bolestivá.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.