Morský biológ natočil ohromujúce video, ktoré ukazuje chobotnicu meniacu farbu tela počas spánku

1013

Video, ktoré zobrazuje chobotnicu meniacu farbu jej tela počas spánku ohromilo internet. Pri pohľade na neho hneď zistíte prečo. Morský biológ David Scheel z aljašskej tichomorskej univerzity pozoroval a zároveň natáčal túto chobotnicu zvanú „Heidi“ z pohodlia svojho vlastného domova.

1 15

Vo videu, ktoré ukazuje Heidi spiacu vo svojom vodnom akváriu, môžu diváci vidieť, ako sa jej farba tela postupne mení zo svetlej na tmavú a naopak, dokonca tam vidieť aj rôzne škvrny. „Ak sníva, je to dramatický moment. Mohli by sme rozprávať o zmene tela a tiež jej snoch. Chobotnica dokáže meniť farbu svojho tela aj podľa toho, s kým sa stretne. Je to kamufláž, keď sa rozhodne, tak bude len nehybne sedieť. Niekedy skrátka nechce, aby si ju niekto všimol. Je to však veľmi nezvyčajné správanie, keď vidím, ako farba prechádza a postupne sa mení po jej plášti. Je to fascinujúce.“

2 15

3 15

Ľudia sledovali toto video na internete s úžasom, keď jedna osoba napísala: „Snívanie chobotníc! Je to skutočne úžasné! Nie som si istý, či sa jej skutočne sníva, ale zmena farby počas spánku môže naznačovať, že áno.“ Ďalší dodal: „Jasné dôkazy o tom, že zvieratá snívajú, čo znamená, že majú vedomé skúsenosti, ktoré sa prekrývajú s tými našimi.“ Na druhej strane však písali aj takí, ktorí neverili, že toto zviera skutočne sníva a pokladali to za akýsi trik alebo manipuláciu.

4 15

5 15

A teraz si už vychutnajte toto nesmierne zaujímavé video:

 

Zdroj

 

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.