Muži nie sú z Marsu. Ženy nie sú z Venuše. Sú rovnaký druh z rovnakej planéty. Pohlavia však rovnaké nie sú. Rozdiely medzi nimi sú reálne a majú dôvod.

AskTheScientists


Skôr než sa pustíme do rozdielov, povedzme si o podobnostiach, konkrétne dvoch: Ich DNA je na 98,5% identická a majú rovnaké hormóny – nie však v rovnakom pomere.
Teraz, keď sme si už pomenovali podobnosti, pozrite si 17 rozdielov medzi mužmi a ženami.

1. Muži majú zvyčajne hrubšiu kožu (o takmer 25).

2. Muži majú takisto hustejšie a silnejšie kosti, šľachy a väzy.

3. Ženy vo veku 14 – 51 rokov zvyčajne potrebujú viac železa ako muži. Je to z dôvodu straty krvi počas menštruácie.

4. Muži majú zvyčajne väčšie percento svalov a silnejšie kostrové svalstvo. Ženské svalstvo sa však rýchlejšie zotavuje.

5. Druhý najdlhší prst u väčšiny žien je ukazovák. U mužov je to zvyčajne prstenník.

mic wernej / Flickr

6. Kyselina listová patrí medzi základné vitamíny, ktoré ľudské telo potrebuje. Predovšetkým ženské telo počas tehotenstva – kyselina listová pomáha k zdravému vývinu bábätka.

7. Štruktúra mozgu je ďalší rozdiel. Muži majú viac sivej hmoty, ktorá obsahuje informácia, ženy však majú viac bielej hmoty, ktorá spája rôzne časti mozgu. Ženy majú takisto väčšie pamäťové banky než muži.

8. Hlavným palivom počas cvičenia u žien je tuk. U mužov sú to karbohydráty.

9. Muži majú výrazný “ohryzok” v krku. Je to preto, lebo majú väčší hrtan a chrupavka, ktorá ho obklopuje, preto viac vytŕča.

10. Odporúčaný denný kalorický príjem je u mužov vyšší. Dôvodom je väčšie percento svalov, výška a bazálny metabolizmus.

11. Majú rozdielne percento tuku. Ženám (takmer o 10% viac tuku) slúži na podporu reprodukčných orgánov. Jedným z príkladov je, že keď žena stratí až príliš veľa tuku, zastaví sa jej menštruácia.

12. Ženy zvyčajne priberajú najmä do bokov a stehien, muži v oblasti brucha.

13. Ženy majú zvyčajne nižší krvný tlak než muži. Záleží to však od rasy alebo etnicity.

Pxfuel

14. Muži chodia oveľa menej k lekárovi. Ak aj idú, väčšinou skrývajú alebo klamú o svojich symptómoch.

15. Muži nie sú takí citliví na chlad.

16. Ženy majú lepší zmysel pre chuť a čuch. V čuchových receptoroch majú o 50 neurónov viac a väčšinou aj vyšší počet chuťových pohárikov.

17. Vnímanie sveta je tiež z časti fyzická záležitosť. Ženy sú schopné rozlíšiť rozdiely v o farbách lepšie než muži. Muži však skôr spozorujú pohyb.

Zdroj

Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.