Mysleli si, že ide o nový druh vtáka. Veterinár však zistil, že je to len zvláštne zafarbená čajka

681

Ľudia už celé stáročia až tisícročia študujú svet okolo nás, to však neznamená, že sme už videli všetko. Táto planéta je úžasná aj vo svojej rozmanitosti, ponúka toho totiž toľko, že vás to zakaždým nadchne. Či už v dobrom alebo v zlom. Každý rok objavujeme nové druhy rastlín a zvierat, ktoré nám pomáhajú lepšie pochopiť samotný svet.

Častokrát však dôjde k tomu, že nás niečo dokáže nesmierne prekvapiť. Takže si dokážete predstaviť ako sa cítila ľudia, ktorí si mysleli, že narazili na akéhosi nového exotického „fénixa“. Ide o nesmierne krásneho vtáka, ktorého farba skutočne nie je vôbec zvyčajná. Našli ho na diaľnici v Spojenom kráľovstve. Okoloidúci si ho všimli a zaniesli k veterinárovi. Po prehliadke sa však ukázalo, že tento vták je obyčajná čajka.

Nemocnica Tiggywinkles Wildlife napísala k tomuto prípadu na svojej Facebookovej stránke tento popis: „Toto je jeden z najpodivnejších úkazov, ktoré sme kedy videli! Keď zavolali, že našli oranžového vtáka, nemali sme ani len tušenie, čo môžeme očakávať. Nejakým spôsobom sa vyváľal v kari alebo kurkume. Bolo to všade po jeho perí a bránilo mu to v lietaní. Nemáme potuchy, ako sa dostal do tejto situácie, ale našťastie okrem živých farieb a ostrej vône bol úplne zdravý.

V nemocnici sa zistilo, že ide o samicu a pomenovali ju Vinny. Takýto objav by zrejme prekvapil každého. Stretnúť takto zvláštne zafarbeného jedinca je veľmi raritné.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre