Na Filipínach musia študenti sadiť stromčeky, aby mohli dokončiť školu. V indickej škole zas miesto platenia školného zbierajú odpadky

371

Častokrát sa mladšie generácie zaujímajú o budúcnosť našej krajiny oveľa viac, ako tie staršie. Ak sa nad tým ale zamyslíme, tak je to úplne logické, keďže práve mladým patrí budúcnosť a oni budú túto zem obývať dlhšie. Čiže budú znášať aj ľudské nedbanlivé správanie, resp. jeho dôsledky ešte o čosi intenzívnejšie.

Každý, komu záleží na osude našej planéty, tak zúfalo baží po zmene a viacerí robia aj veľmi užitočné kroky k jej záchrane. Zväčša sú to tí, ktorí ju síce nezničili, no je zrejmé, že to budú zároveň tí, ktorí ju zachránia. Na Filipínach schválili zákon, ktorý vyžaduje od každého študenta výsadzbu 10 stromov, v opačnom prípade nebudú môcť svoju školu dokončiť. Zákon sa pritom vzťahuje na všetkých študentov – od základných, cez stredné až po vysoké školy.

Návrh zákona má na svedomí kongresár Gary Alejano. Tvrdí, že jeho hlavným cieľom je podporovať medzigeneračnú zodpovednosť a tým aktívne ochraňovať životné prostredie. „Uvedomujeme si právo mládeže na vyváženú a zdravú ekológiu. No to nie je dôvod, prečo by nemali byť schopní prispieť k jej zabezpečeniu,“ povedal Gary Alejano. Táto iniciatíva by mala pomôcť vysadiť až 175 miliónov stromov. A aj keď len 10% zo všetkých vysadených stromov prežije, tak jedna generácia by mala aj napriek tomu vysadiť minimálne 525 miliónov týchto drevín.

To však nie je prvá ani jediná takáto ekologická iniciatíva. Napríklad v indickej škole zaviedli iné, no taktiež zaujímavé opatrenie. Študenti musia prinášať do školy odpad, ktorý našli pohodený v uliciach cestou do školy. Má to veľmi pozitívne účinky, pretože iniciatíva výrazne dopomohla k zvýšeniu informovanosti o škodlivosti plastového odpadu v ázijských krajinách. Študenti tak nemusia platiť školné a peniaze si takouto recykláciou dokázali aj zarobiť. Takže tým pádom sa nemusia uchyľovať k detskej práci, aby vôbec dokázali prežiť.

Zdroj

Foto: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre