Na koľko dní dokáže škorpión zadržať dych a aký starý je každý atóm vo vašom tele #zaujimavosti

2716

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, na koľko dní dokáže škorpión zadržať dych a tiež aj to, koľko dní trvala dopravná zápcha v Číne v roku 2010.

 

,,Najdlhšia dopravná zápcha na svete bola na čínskej národnej diaľnici 110 medzi Hebei a Vnútorným Mongolskom. Dopravná zápcha spomalila tisíce vozidiel. Keď hladní a smädní vodiči presedeli vo svojich autách celé dni, predavači prišli predávať instantné rezance za štvornásobok bežnej ceny a vodu za desaťnásobok. Zápcha nebola spôsobená uzávierkou alebo prírodnou katastrofou, ale príčina bola jednoducho výsledkom príliš veľkého počtu vozidiel, ktoré upchali cestu, najmä množstvom ťažkých nákladných áut prepravujúcich stavebné zásoby do Pekingu.“

,,Každý atóm vo vašom tele je starý miliardy rokov. Vodík, najbežnejší prvok vo vesmíre a hlavný prvok vo vašom tele, bol vyrobený pri veľkom tresku pred 13,7 miliardami rokov. Ťažšie atómy, ako je uhlík a kyslík, boli vytvorené z výbuchu hviezd pred 7 miliardami až 12 miliardami rokov. Niektoré z týchto výbuchov boli také silné, že vytvorili aj prvky ťažšie ako železo. Takže zložky vášho tela sú skutočne staré.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre