Na psích hrdinov z 11. septembra 2001 sa tak trochu zabúda, a tak sa tento chlapík rozhodol oceniť ich takouto cestou

931

Moderná časová os je tak trochu rozdelená na dve časti: svet pred teroristickými útokmi z 11. septembra 2001 a ten nasledujúci. Tisíce ľudí riskovali svoje životy, aby zachránili aspoň to, čo sa ešte dalo. Ale niektorí hrdinovia toho dňa zostali zabudnutí takmer dve desaťročia, ide najmä o psích pomocníkov, ktorí odviedli neuveriteľný kus práce.

Záchranné psy sú hrdinovia 11. septembra, no okrem ich psovodov si na nich len ťažko niekto spomenie. Tieto zvieratá však boli nevyhnutné pri záchrane životov, ktoré práve vďaka ním zachránili viac než dosť. Jeden užívateľ Twitteru venoval pozornosť práve týmto psom, ktorí si ju zaslúžia. Príspevky Claysanda Birdsona upútali pozornosť mnohých ľudí. Tento chlapík postupne vysvetlil na svojom účte, ako bolo na Ground Zero nasadených viac ako 300 pátracích a záchranných psov, ale iba tretina z nich bola vybavená na riešenie rozsiahlych záchranných misií. Upozornil najmä na tých najslávnejších psov z 11. septembra, vrátane Bretagne, ktorá zachraňovala ľudí aj po hurikánoch Katrina a Ivan. Taktiež dal popredia legendárneho Appolla, ten bol totiž prvým psom, ktorý dorazil na miesto teroristických útokov v New Yorku.

Na otázku, či ľudia zabúdajú na hrdinov z 11. septembra, tento muž odpovedal, že podľa neho ani nie. Dodal však: „Myslím, že plynutie času všetko výrazne mení. Fotografie padajúcich veží boli zobrazené miliónkrát a šok z toho sa pomaly vytrácal. Existujú príbehy z 11. septembra, ktoré vás tak tvrdo zasiahli, že zostanú navždy s vami. Minulý rok muž menom Large napísal výnimočný blog o tom, ako sa nachádzal v danej štvrti, keď jeho manželka prišla kvôli útokom o časť svojej rodiny. Časť jeho príbehu, ktorá ma najviac chytila je, keď hovoril o prácach po útoku. Kedy bolo už len počuť volanie o pomoc a sanitky. Tento príbeh bol stále v mojej mysli a pripomínal mi to úsilie psíkov, ktorí boli podrobení veľkej skúške.“

Používateľ Twitteru ďalej povedal, že „Boatlift z 11. septembra“ považoval za najemotívnejší príbeh: „Keď stretnete toľko ľudí, ktorí si navzájom pomáhajú, to skutočne ukáže, že sa o seba dokážeme postarať. Nikto sa nepýtal koho ste volili, aké náboženstvo praktizujete, aká je vaša rasa, ľudia jednoducho pomáhali ľuďom.“ Chlapík odhalil aj bolestné chvíle, ktoré sám prežíval. Keďže väčšina jeho rodiny pracovala vo finančnej štvrti v New Yorku, tak sa veľmi obával. Taktiež členovia rodiny jeho priateľov pracovali v danej oblasti, a tak im neostávalo nič iné len sa pýtať, či práve v tom čase neboli v budovách ich rodičia, tety, bratranci alebo iná rodina. „Bol to jeden z najhorších dní môjho života,“ dodal.

„Existuje veľa vynikajúcich pátracích a záchranných organizácií, ktoré sú však závislé od darov. Ľudia môžu ľahko vyhľadať tú ktorú miestnu pátraciu a záchrannú organizáciu K9 a nájsť spôsoby, ako pomôcť. Potrebujú dobrovoľníkov a potrebujú finančné príspevky,“ týmto výrokom povzbudil ľudí, aby podporovali takéto psy. Zábery psích hrdinov sa rozšírili po internete veľmi rýchlo, čo ukazuje, že ľudia dokážu oceniť hrdinov. Útoky z 11. septembra v New Yorku zabili takmer 3 000 ľudí a obetí by bolo oveľa viac, nebyť týchto odvážnych pomocníkov.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre