Na Srí Lanke zakázali po hrozivých útokoch zahaľovanie tvári

629

Úrady na Srí Lanke sa rozhodli po otrasných útokoch počas Veľkonočnej nedele, pri ktorých zomrelo vyše 300 ľudí a ďalších 500 bolo zranených, pre rázny krok. Viackrát totiž avizovali, že sa budú venovať bezpečnosti a budú ostražití. Podnikajú preto aj konkrétne kroky.

Foto od wikiedia

Srílanský prezident Maithripala Sisirsena zaviedol núdzový zákon týkajúci sa zákazu zahaľovania tvári, aby sa tak predišlo komplikáciám a v prípade podobnej udalosti nedošlo k bráneniu identifikácii páchateľov. V tlačovej správe z prezidentskej kancelárie sa píše: „Prezident Maithripala Sirisena prijal toto rozhodnutie, aby podporil bezpečnosť a pomohol ozbrojeným silám ľahšie identifikovať páchateľov.“

Minulý týždeň prišiel srílanský poslanec Ashu Marasinghe s návrhom, ktorý má zakázať nosenie búrok ženám a dodal, že tie ani nie sú „tradičným moslimským odevom“. Krajina aj po viac ako týždni zostáva stále v pohotovosti a očakáva prípadné ďalšie útoky.

Počas tohto víkendu stáli v uliciach Srí Lanky tisíce vojakov, ktoré chránili bohoslužby vykonávané v kostoloch a mešitách. Nedeľné bohoslužby boli síce zrušené v celej krajine kvôli bezpečnosti, no mnohí veriaci sa spojili a modlili sa spolu aj na verejnosti. BBC uvádza, že srílanské úrady zatkli v súvislosti s útokmi až 150 ľudí, ale stále hľadajú približne 140 ďalších, ktorí sú taktiež podozriví a predpokladá sa, že sa nachádzajú v krajine.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre