Nadpriemerne vysoká žena sa delí o každodenné strasti: Jej priznania vás zanechajú bez slov

393

Zoznámte sa s 25-ročnou Katie Woolls, ktorá si získala značnú pozornosť. Dnes ju na Instagrame sleduje už viac ako 720-tisíc ľudí. Prečo? Delí sa s nimi o strasti spojené so svojou výškou. Britka totiž meria vyše 204 centimetrov, čo je ženský nadpriemer. Práve preto denne čelí neľahkým výzvam a frustrácii.

View this post on Instagram

A post shared by @tallgirlkatie

V minulosti pracovala ako manažérka predaja, no rozhodla sa tvoriť obsah na sociálne siete. Od začiatku mala jasne vytýčený cieľ – podporovať a šíriť empatiu a porozumenie. Dnes pridáva na internet videá, kde približuje ťažkosti spojené so svojou výškou. Často si želá byť priemerne vysokou ženou a len tak splynúť s davom. Realita je však taká, že kamkoľvek príde, všetky pohľady sú na nej.

Zdroj: tallgirlkatie/Instagram

Čo je však náročnejšie? Nájsť vhodné oblečenie. Keďže má omnoho dlhšie nohy, než je bežné, obyčajný nákup oblečenia sa pre ňu stal náročnou úlohou. Nemenej frustrujúce je nadväzovanie kontaktu s mužmi. Jej výška totiž často odstraší potenciálnych partnerov.

Problém predstavuje aj doprava, pretože pri cestovaní autom alebo lietadlom potrebuje väčší priestor pre nohy. Musí si rezervovať väčšie vozidlá, aby si sedenie mohla prispôsobiť.

Zdroj: tallgirlkatie/Instagram

Počas dospievania čelila posmešným pohľadom, rečiam aj chichotaniu. Bývala centrom pozornosti, predmetom necitlivých komentárov a to prehlbovalo jej pocity izolácie. Ľudia ju okrem toho často považovali za staršiu. Spomína si, ako ju raz cudzí muž v supermarkete karhal, že by sa mala správať na svoj vek, hoci v tom čase mala len osem rokov.

Napriek negatívnym pocitom zo svojich skúseností sa so svojimi fanúšikmi delí o svoje každodenné strasti. Mnohí s ňou súhlasia, čím sa jej darí plniť jej pôvodný cieľ. Prispieva tak k pochopeniu a prijatiu inakosti.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre