Najbohatší ľudia, ktorých život sa skončil predčasne – vraždou!

4194

Peniaze prinášajú veľa výhod, ale rovnako tak i mnoho problémov. Nedá sa myslieť, že v tomto prípade neplatí všeobecná rovnováha sveta a bolo by to pre človeka len dokonalým šťastím a požehnaním. Nie, tak to ani zďaleka nie je. S peniazmi prichádza moc a do istej miery aj sláva. Býva to však aj naopak – sláva môže priniesť veľké množstvo peňazí. Ak je človek slávny a ešte k tomu aj bohatý stáva sa terčom mnohých neprajníkov, preto by sme si mohli zaspomínať na mnohé incidenty ako vydieranie, únosy alebo dokonca i vraždy. 

Byť zavraždený musí byť ťažké, predovšetkým pre blízkych pozostalých, no najhoršie je ak tým dôvodom boli práve peniaze. Predstavme si niekoľko takýchto šokujúcich prípadov, kedy peniaze alebo skôr túžba po nich zapríčinila smrť.

Nech žili v akejkoľvek krajiny a boli kýmkoľvek, od prezidenta až po hudobníka, ani jeden sa nemohol  cítiť v absolútnom bezpečí. 

John Lennon

640px John Lennon 25 March 1969 cropped
Zdroj: wikimedia common

Neviem, či ste to zachytili, ale povráva sa, že John Lennon jedného času sebavedomo tvrdil, že skupina Beatles je populárnejšia ako Ježiš (to nebola tak celkom pravda, ale stopercentne bol aspoň bohatší ako Ježiš). O tom sa ale samozrejme rozširovať nemohol, aj keď to bolo každému jasné. Jeho majetok bol odhadovaný do výšku 730 miliónov eur. 

Jeho kariéra bola naozaj bohatá, až pokým sa neskončila spolu s jeho životom 8.decembra roku 1980, kedy ho v New Yorku zastrelil šialený fanúšik. 

Mikuláš II. 

Nicolas II de russie scaled
Zdroj: wikimedia common

Incident sa odohral počas občianskej vojny medzi prívržencami monarchie a boľševikmi – kde sa podarilo zvrhnúť vládu Vladimíra Iľjiča Lenina. To sa odohralo v roku 1917. O rok neskôr bol zavraždený aj posledný ruský cár Mikuláš II., čo bolo naozaj ohavné – spolu s ním bola zavraždená aj celá jeho rodina. 

Romanovci vládli Rusku naozaj dlhé obdobie, ktoré presahovalo dĺžku 300 rokov, a tak sa niet čo čudovať, že za ten čas zhromaždili pomerne veľké bohatstvo, odhadované na 270 miliárd eur. 

Tupac Shakur

Tupac Amaru Shakur2
Zdroj: wikimedia common

Ide o hviezdu hip-hopu, legendárneho gangstra 90.rokov – a práve jeho sláva a peniaze mohli byť u niekoho tŕňom v oku a dostatočným dôvodom k vražde. V podstate išlo o nezhodu a akúsi malú “vojnu” medzi východným a západným pobrežím, kedy sa Shakur pohádal s Biggiem Smallsom – výsledkom bola smrť oboch. Tupac Shakur bol zastrelený mužom, ktorý strieľal z idúceho auta a jeho vražda nebola nikdy dôsledne vyšetrená. Jeho majetok sa odhadoval do výšky 36 miliónov eur. 

Michael Rockefeller

3 michael rockefeller. life magazine edit 233678923110140
Zdroj: wikimedia common

Bohatstvo Rockefellerovcov sa dedilo dlhé roky, počnúc Johnom D. Rockefellerom, ktorý bol považovaný za najbohatšieho muža na svete (zomrel v roku 1937) – jeho bohastvo sa pohybovalo vo výške 310 miliárd eur. Peniaze sa v rodine udržali, následkom čoho je možné, že došlo k únosu Johnovho pravnuka Michaela.

Ten zmizol na Novej Guinei v roku 1961, po tom, čo sa tam vybral na výlet. Kolovali klebety, že ho zabili a zjedli kanibali, ale pravdepodobnejšie je, že ho zavraždili prívrženci miestneho kmeňa ako akt pomsty za konfrontáciu s holandskými predstaviteľmi v roku 1958. Jeho telo sa nikdy nenašlo. 

Gianni Versace

eb352fc5bc891206d0348d3bb40c6ece
Zdroj: wikimedia common

Ktorý milovník módy by nepoznal Gianniho Versace? Muža, ktorý v roku 1978 založil v Miláne hotové módne impérium. Pracoval ako špičkový návrhár celebrít, ale i členov kráľovskej rodiny (navrhoval napríklad pre princeznú Dianu, Madonnu ale i Eltona Johna).

Jeho veľké impérium za 10 rokov dosiahlo hodnotu okolo 730 miliónov eur. 

Všetkých doslova zasiahlo, keď sa dozvedeli správu o jeho smrti – v roku 1997 bol zastrelený pred vlastným domom na South Beach na Floride. Meno vraha bolo Andrew Cunanan a takisto ho našli mŕtveho len o osem dní neskôr. Motív vraždy nie je dodnes jasný. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.