Jeden kopček najdrahšej zmrzliny na svete vás vyjde na 6200 eur

4542

Japonský výrobca zmrzliny Cellato posúva gastronomický luxus do nových výšin so zmrzlinou, ktorá stojí 873,400 japonských jenov za kopček, čo je v prepočte 6696 dolárov, alebo 6200 eur! V skutočnosti jen táto zmrzlina taká extravagantná, že sa práve zapísala do Guinessovej knihy rekordov za najdrahšiu zmrzlinu. Bohužiaľ, tím Guinessovej knihy rekordov nemohol ochutnať toto nádherné potešenie. Ale podľa personálu v Cellato, ktorý sa zúčastnil degustácie, je veľmi bohatá na chuť a textúru.

zdroj: guinnessworldrecords.com

Za túto cenu by ste mohli očakávať, že dezert bude obsahovať doslova zlato – a je to tak. Ozdobné zlaté hobliny však nie sú hlavným dôvodom, prečo by jedna naberačka mohla vyprázdniť váš bankový účet. Zmrzlina sa vyrába aj z veľmi vzácnej bielej hľuzovky z talianskej Alby; jeden kilogram stojí takmer 14 000 eur. Medzi ďalšie prísady patrí saké kaly – štipľavá pasta vytvorená počas výroby saké – a Parmigiano Reggiano. Cellato poveril šéfkuchára RiVi Tadayoshi Yamada, aby prišiel s receptom, ktorý bol zamýšľaný ako zmes európskych a japonských ingrediencií v podobe zmrzliny. Po japonsky sa nazýva byakuya, čo znamená „biela noc“.

zdroj: guinnessworldrecords.com

Hovorca Cellato pre Guinnessovu knihu rekordov povedal, že vytvorenie tejto dokonalej zmrzliny im trvalo dlhšie ako rok a pol, „s množstvom pokusov a omylov, aby sa dosiahla správna chuť“. Inými slovami, pravdepodobne chutí ešte lepšie, ako vyzerá. Cellato síce dosiahol rekordný titul, no tým to nekončí. Plánujú uviesť na trh produkty s ďalšími kombináciami tých najlepších ingrediencií, ako je šampanské a kaviár.

Aj keď byakuya drží svetový rekord pre najdrahšiu zmrzlinu, stále je o tisíce lacnejšia ako najdrahší dezert na svete: Tento nárok na slávu v súčasnosti drží zmrzlinový pohár Frrrozen Haute Chocolate od Serendipity 3, kopa sladkých dobrôt za takmer 23 000 eur, vyrobené s niektorými z najluxusnejších druhov kakaa na svete. Aby sme však boli spravodliví, cena tohto dezertu zahŕňa (okrem iného) aj zlatú lyžičku pokrytú diamantmi.

zdroj 1, zdroj 2

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre