Top 5 najdrahších hotelových izieb na svete

852

Vitajte v luxusnom svete, kde sa snobská extravagancia stretáva s nesmiernym pohodlím. V tomto článku vás zavedieme do exkluzívneho sveta najdrahších hotelových izieb na svete. Tieto zázračné miesta sú vytvorené pre tých, ktorí túžia zažiť neopakovateľný luxus a bezchybné pohostenie. Od nádherných panorám a špičkových služieb až po jedinečné výzdoby, tieto hotely nepoznajú kompromisy. Dovoľte nám predstaviť vám top 5 najdrahších hotelových izieb, kde vysnívaná dovolenka dostáva úplne nový význam. Pripravte sa na fascinujúcu cestu po svete extrémneho pohodlia a dekadencie.

5. The Ty Warner Penthouse, Hotel Four Seasons – 50 000 $ /noc

The Four Seasons v New Yorku stojí priamo v srdci Manhattanu. Medzi Madison a Park Avenues je hotel kúsok od desiatok hlavných pamiatok New Yorku a zo strešného apartmánu Ty Warner ich všetky môžete vidieť z mnohých arkierových okien zdobených zlatom. Apartmán navrhol pravdepodobne najslávnejší architekt všetkých čias, I. M. Pei a trvalo mu to celých sedem rokov. Každý kút izby urobil extravagantným a drahým; dokonca aj obliečky sa pýšia látkou z 22-karátového zlata. Prostredníctvom zlatého ďalekohľadu sa môžete pozerať na Central Park a zvyšok mesta, popíjať brandy, s vedomím, že ste vyhrali jackpot života.

4. Strešný apartmán, Faena Miami – 50 000 $/ noc

Penthouse apartmán v hoteli Faena je rovnako luxusný, ako by ste aj očakávali od apartmánu za 50 000 dolárov za noc. Nachádza sa v Miami. Celá architektúra je v štýle art deco; stoličky a pohovky sú s tigrovanou potlačou a zlatou farbou, zlatá socha chrta stráži obývačku s leopardím vzorom a tiež každý centimeter v apartmáne, ktorý by mohol byť zlatý. Pri vchode do budovy sa nachádza umelecké dielo Damiena Hirsta s názvom „Gone but not Forgotten“, čo je v skutočnosti kostra mamuta zo zlata.

3. The Grand Penthouse, The Mark – 75 000 $/noc

Mark je hotel v Central Park East, ktorý ponúka asi toľko luxusu, koľko si len New York môže dovoliť. Hoci to nie je najdrahšia izba, aká existuje, Grand Penthouse je najväčšia. Suita má viac ako 10 000 štvorcových stôp a len jej súkromná terasa má 2 500 stop. Obývacia izba má veľkosť plnej tanečnej sály, stropy sú vysoké 26 stôp a dokonca aj vstupná chodba má priemer viac ako 30 stôp. Suita je tiež bohato zdobená 100% unikátnymi kusmi nábytku na dvoch poschodiach. Aby by ste si chceli užiť toľko priestoru a štýlu s výhľadom na Central Park, museli by ste zaplatiť 75 000 dolárov za noc.

2. The Royal Penthouse Suite, Hotel Wilson – 80 000 $/noc

Hotel President Wilson sa nachádza v Ženeve vo Švajčiarsku a ponúka výhľad na Ženevské jazero a Mont Blanc. Výhľad je najlepší z najvyššieho poschodia hotela, ktoré je celé venované apartmánu Royal Penthouse Suite. Šialene dekadentný apartmán má 12 spální a 12 kúpeľní, z ktorých sa jedna môže pochváliť vírivkou s panoramatickým výhľadom na jazero. Suita tiež obsahuje masívny 330 cm televízor, ako aj celé krídlo. Pri cene 80 000 dolárov za noc sa táto izba neprenajíma primárne celebritám, ale hlavám štátov a členom kráľovskej rodiny. 

1. Suita Empathy, kasíno Palms – 100 000 $/noc

Najsmiešnejšie drahý hotelový apartmán na svete je Suite Empathy v kasíne Palms v Las Vegas. Stojí ohromujúcich 100 000 dolárov za noc a výmenou za to ponúka niekoľko mimoriadne jedinečných luxusných zážitkov. Apartmán navrhol Damien Hirst a na jeho dekoráciu použil pre ňho typické, výstredné doplnky a vybavenie. Dva biele žraloky visia pri jednom z okien, konzervované vo formaldehyde a môžu vyvolať niekoľko otázok. K dispozícii je pôsobivý 13-miestny bar, z nejakého dôvodu vyrobený z falošného lekárskeho odpadu. Medicínska téma pokračuje tabletkovou tapetou a nálepkami na okná, potom ustupuje ďalším dvom témam: bodky a motýle. V apartmáne je veľa luxusu, ale v konečnom dôsledku je to dizajn, ktorý kradne pozornosť. 

zdroj

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre