Top 5 najhorších väzníc na svete: Tu by ste nechceli skončiť

2064

Väznice – miesta, kde je obmedzená sloboda a individuálna dôstojnosť. Vo svete existuje niekoľko zariadení, ktoré sú známe svojou neľútostnou povahou a neslýchanými podmienkami. Toto sú miesta, kde by ste určite nechceli skončiť.

Venezuela – Väznica La Sabaneta

Väznica La Sabaneta, nachádzajúca sa v štáte Zulia v Venezuele, je známa svojou extrémnou preplnenosťou a násilím. V roku 2013 bola táto väznica skonštruovaná pre približne 700 väzňov, no momentálne v nej žije viac ako 3 700 väzňov. Táto situácia vytvára napätie medzi väzňami a podnecuje časté násilné stretávky a vzbury. Zhoršujúcou sa situáciou je nedostatok potravy, čistej pitnej vody a zdravotnej starostlivosti, čo viedlo k mnohým úmrtiam väzňov.

a man standing behind bars in a jail cell
Photo by Harry Shelton on Unsplash

Rusko – Väznica Black Dolphin

Väznica Black Dolphin, nachádzajúca sa v ruskom meste Sol-Iletsk, je známa svojou prísne drsnou povahou. Táto väznica slúži ako väzenie najnebezpečnejších kriminálnikov vrátane sériových vrahov a teroristov. Väzni sú držaní v samoväzbe vo veľmi malých celách s minimálnym prístupom k dennému svetlu. Títo väzni sú pod neustálou prísnou strážou a sú vystavení prísnejmu režimu, čo vedie k zhoršeniu ich psychického a fyzického zdravia.

photo of abandoned house
Photo by Christina Boemio on Unsplash

Severná Kórea – Tábor 22

Tábor 22, známy aj ako Yodok, je jeden z mnohých politických táborov v Severnej Kórei. V tomto väznení sú väzni vystavení krutému zneužívaniu a podmienkam, ktoré porušujú základné ľudské práva. Väzni sú nútení pracovať na nebezpečných miestach, pričom sú neustále pod dohľadom strážcov. Odsúdení politickí väzni sú držaní v izolácii a často im je upieraný prístup k primeranej strave a zdravotnej starostlivosti.

woman with cloth covering her mouth
Photo by I.am_nah on Unsplash

Tbilisi, Georgia – Väznica Gldani

Väznica Gldani, nachádzajúca sa v gruzínskom meste Tbilisi, je známa svojou extrémnou preplnenosťou a násilím. Táto väznica, ktorá bola pôvodne navrhnutá pre 900 väzňov, momentálne drží takmer 2 000 väzňov. Podmienky v tejto väznici sú neprijateľné – väzni sú nútení žiť v nečistote, bez primeranej stravy a základných hygienických zariadení. Prípady bitiek a mučenia sú časté, čo vytvára extrémne nebezpečné prostredie pre všetkých väzňov.

gray stainless steel bed frame
Photo by camilo jimenez on Unsplash

Rwanda – Centrálna väznica Gitarama

Centrálna väznica Gitarama, nachádzajúca sa v Rwande, je jednou z najnebezpečnejších väzníc v Afrike. Táto väznica je preplnená a nedostatok priestoru zhoršuje už tak nesľubné podmienky. Väzni sú často vystavení násiliu a krutosti zo strany dozorcov. Vzhľadom na nedostatok zdravotnej starostlivosti sú choroby a úmrtia v tejto väznici bežné.

man in black long sleeve shirt raising his right hand
Photo by Hasan Almasi on Unsplash

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre