Za skvelými aquaparkami nemusíte ísť ďaleko, pretože aj Poľsko je krajina, ktorá ich má na vysokej úrovni

75288

Písali sme vám o tých najlepších aquaparkoch na Slovensku a teraz sa pozrieme na to, čo ponúkajú naši susedia, konkrétne Poliaci. Tí majú taktiež skvelé vodné parky a navyše neďaleko hraníc so Slovenskom. A ktoré sú to? Za zmienku určite stojí minimálne týchto 7 aquaparkov.

AquaparkHodnotenieCena Cena po zľave
Chocholowskie termy9.9 / 1020,13
Termy Szaflary9.5/1013,99
Terma Bania9.4 / 1018,37 €
Aquapark Olza 8.0 /1013,80 €

 

 

Aquapark Chocholowskie Termy

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chochołowskie Termy (@chocholowskietermy)

Chocholowskie termy  sú  mimoriadne obľúbený aquapark aj medzi Slovákmi. Nachádza sa len 3 kilometre od hraníc, parkovanie je tam zadarmo, na 2 poschodiach je až 30 bazénov, ponúka liečivú termálnu vodu a deti do troch rokov majú vstup zadarmo. Aj toto sú faktory, ktoré pomohli tomuto aquaparku stať sa takto populárnym. K dispozícii budete mať taktiež vírivky, saunový svet a mnoho iného. Určite si všetci prídete na svoje, pretože ponuka a služby sú na vysokej úrovni. Navyše, výhľad budete mať priamo na krásne Tatry.

Kúpele Termy Szaflary

Ďalší skvelý vodný svet nachádzajúci sa len 22 kilometrov od hraníc a 14 kilometrov od známeho Zakopaného. Užijete si vnútorné aj vonkajšie bazény, vodné trysky, gejzíry, hydromasážne lavice či liečivé pramene, aké inde len tak ľahko nezoženiete. Ľuďom sa na tejto ponuke páči aj fakt, že dieťa do 140 cm má vstup úplne zdarma a že voda má mimoriadne liečivé schopnosti. Netreba zabúdať ani na Tatry, pretože aj z tohto miesta bude na ne skvelý výhľad.

Aquaparku Terma Bania

Do tretice vodný svet v blízkosti krásnych Tatier. Aquapark Terma Bania  má ešte výhodu v tom, že sa nachádza v tesnej blízkosti lyžiarskeho svahu, takže ak ste aj vášniví lyžiari, nudiť sa nebudete a užijete si jedno aj druhé. Nuž a čo sa týka ponuky, tak tá je mimoriadne bohatá. Vodný park je rozdelený na fun zónu a relax zónu a je len na vás čo si vyberiete, samozrejme môžete aj obidve.

V ponuke sú okrem vnútorných a vonkajších bazénov aj saunové rituály, tobogany, rôzne atrakcie pre deti, nové bazény s výhľadom na Tatry a tiež vylepšené saunárium. Terma Bania leží len 14 km od našich hraníc, tak ak si chcete užiť jeho bohatú ponuku, nemáte nad čím dlho váhať.

Aquapark Olza

Tento aquapark je síce trochu menší, no to vás od návštevy nemôže odradiť. Skvelé služby a mimoriadne príjemné prostredie sú jeho prednosťou. Ani atrakcií nie je málo. Nájdete tam totiž bazén, vírivky, sauny, tobogany, detský bazén, gejzíry, divoká rieka či soľná jaskyňa. Hneď vedľa parku je lyžiarsky svah a mini zoo, čo je skvelým predpokladom na minimálne celodennú zábavu. Poloha za hranicami mu taktiež nahráva niekoľko bodov navyše.

Vodný park Tropikana

Vodný park Tropikana

Tento vodný park sa nachádza v meste Wisla, taktiež tesne za hranicami so Slovenskom. Môže sa pochváliť širokou ponukou vodných atrakcií – nechýbajú tobogany, bazén, umelé vlny, atrakcie pre deti, sauny a iné. Na vysokej úrovni je taktiež tamojšie wellness centrum, ktoré si určite pri návšteve parku vyskúšajte.

Park Wodny

Nachádza sa síce trošku ďalej od hraníc, no zavítať do Krakova nie je problém, navyše ide o krásne mesto, ktoré je dobré aspoň raz vidieť. Medzi atrakcie, ktoré je potrebné spomenúť určite patria posilňovacie stroje vo vode, lezecká stena, pontónový most, tobogany pre malých i veľkých. Saunový svet je tam tiež samozrejmosťou a ak sa do vodného parku vyberiete v lete, tak vonku si užijete pláž s lehátkami a bazénom. Na svoje si tam prídu určite všetky generácie.

Aquapark Zakopane

Je otvorený celoročne a vhodný taktiež pre celé rodiny, pretože atrakcií je tam dostatok a z ponuky si vyberie naozaj každý. Nachádza sa v Zakopanom, ktoré je okrem iného známe najmä v zime najväčším snežným labyrintom na svete a inými zaujímavými atrakciami, pričom leží len pár kilometrov za hranicami. Rovnako, ako aj v doterajších vodných parkov tu nájdete vonkajšie a vnútorné bazény, tobogany, 6 typov jacuzzi, divokú rieku a v neposlednom rade bohatý saunový svet.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre