Toto je 5 najpredávanejších skladieb na svete! Poznáte ich?

3299

Vianoce, láska, rock and roll… To sú témy, ktoré sa spájajú s piatimi najpredávanejšími skladbami na svete. Tieto skladby sa v priebehu rokov stali nesmrteľnými a sú milované miliónmi ľudí po celom svete.

White Christmas – Bing Crosby

„White Christmas“ je najznámejšia vianočná pieseň na svete. Napísal ju Irving Berlin v roku 1942 a prvýkrát ju nahral Bing Crosby. Pieseň sa okamžite stala hitom a od tej doby sa jej predalo viac ako 50 miliónov kópií.

Zdroj: YouTube

Candle in The Wind – Elton John

„Candle in The Wind“ je balada o strate, ktorú napísal Elton John a Bernie Taupin v roku 1973. Pôvodne bola venovaná Marilyn Monroe, ale v roku 1997 bola upravená a venovaná princeznej Diane. Pieseň sa stala celosvetovým hitom a predalo sa jej viac ako 40 miliónov kópií.

Zdroj: YouTube

Silent Night – Bing Crosby

„Silent Night“ je slávna koleda, ktorú napísali Joseph Mohr a Franz Xaver Gruber v roku 1818. Prvýkrát ju nahral Bing Crosby v roku 1942 a odvtedy sa stala jednou z najznámejších a najpopulárnejších vianočných kolied na svete.

Zdroj: YouTube

Rock Around The Clock – Bill Haley

„Rock Around The Clock“ je rock’n’rollová pieseň, ktorú napísali Max Freedman a Jimmy DeKnight v roku 1954. Prvýkrát ju nahral Bill Haley a jeho Comets a stala sa celosvetovým hitom. Pieseň je považovaná za jednu z najdôležitejších rock’n’rollových piesní všetkých čias a je považovaná za hymnu rock’n’rollu.

Zdroj: YouTube

I Will Always Love You – Whitney Houston

„I Will Always Love You“ je balada o láske, ktorú napísala Dolly Parton v roku 1974. Prvýkrát ju nahral John Denver, ale najväčší úspech dosiahla v roku 1992 v podaní Whitney Houston. Pieseň sa stala filmovým hitom a predalo sa jej viac ako 20 miliónov kópií.

Zdroj: YouTube

Tieto piesne sú súčasťou hudobnej histórie a sú obľúbené po celom svete. Sú to piesne, ktoré sa budú hrať ešte mnoho rokov.

Dodatočné informácie

  • Všetky tieto piesne sa predávali najmä v fyzickej forme, teda na vinylových platniach, CD a magnetofónových páskach.
  • V posledných rokoch sa však ich predaj v digitálnej forme výrazne zvýšil.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre