Toto je 5 najpredávanejších skladieb na svete! Poznáte ich?

3208

Vianoce, láska, rock and roll… To sú témy, ktoré sa spájajú s piatimi najpredávanejšími skladbami na svete. Tieto skladby sa v priebehu rokov stali nesmrteľnými a sú milované miliónmi ľudí po celom svete.

White Christmas – Bing Crosby

„White Christmas“ je najznámejšia vianočná pieseň na svete. Napísal ju Irving Berlin v roku 1942 a prvýkrát ju nahral Bing Crosby. Pieseň sa okamžite stala hitom a od tej doby sa jej predalo viac ako 50 miliónov kópií.

IMG 4883
Zdroj: YouTube

Candle in The Wind – Elton John

„Candle in The Wind“ je balada o strate, ktorú napísal Elton John a Bernie Taupin v roku 1973. Pôvodne bola venovaná Marilyn Monroe, ale v roku 1997 bola upravená a venovaná princeznej Diane. Pieseň sa stala celosvetovým hitom a predalo sa jej viac ako 40 miliónov kópií.

IMG 4884
Zdroj: YouTube

Silent Night – Bing Crosby

„Silent Night“ je slávna koleda, ktorú napísali Joseph Mohr a Franz Xaver Gruber v roku 1818. Prvýkrát ju nahral Bing Crosby v roku 1942 a odvtedy sa stala jednou z najznámejších a najpopulárnejších vianočných kolied na svete.

IMG 4885
Zdroj: YouTube

Rock Around The Clock – Bill Haley

„Rock Around The Clock“ je rock’n’rollová pieseň, ktorú napísali Max Freedman a Jimmy DeKnight v roku 1954. Prvýkrát ju nahral Bill Haley a jeho Comets a stala sa celosvetovým hitom. Pieseň je považovaná za jednu z najdôležitejších rock’n’rollových piesní všetkých čias a je považovaná za hymnu rock’n’rollu.

IMG 4886
Zdroj: YouTube

I Will Always Love You – Whitney Houston

„I Will Always Love You“ je balada o láske, ktorú napísala Dolly Parton v roku 1974. Prvýkrát ju nahral John Denver, ale najväčší úspech dosiahla v roku 1992 v podaní Whitney Houston. Pieseň sa stala filmovým hitom a predalo sa jej viac ako 20 miliónov kópií.

IMG 4887
Zdroj: YouTube

 

Tieto piesne sú súčasťou hudobnej histórie a sú obľúbené po celom svete. Sú to piesne, ktoré sa budú hrať ešte mnoho rokov.

Dodatočné informácie

  • Všetky tieto piesne sa predávali najmä v fyzickej forme, teda na vinylových platniach, CD a magnetofónových páskach.
  • V posledných rokoch sa však ich predaj v digitálnej forme výrazne zvýšil.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.