Muža, ktorý sa neumýval 60 rokov presvedčili, aby sa umyl. Krátko po tom zomrel

1155

Amou Haji bol muž ktorý sa odmietol umývať a používať mydlo. Prečo sa najšpinavší muž sveta odmietal umývať a aký mal život? 

Screenshot 20221103 0850382
Zdroj: YouTube Screenshot

Kde žil a prečo sa odmietol umývať?

V predchádzajúcom rozhovore, ktorý poskytol Tehran Times v roku 2014, prezradil, že jeho obľúbeným jedlom bol dikobraz a že žil medzi dierou v zemi a murovanou chatrčou, ktorú postavili znepokojení susedia v dedine Dejgah.

Pre denník vtedy povedal, že jeho nezvyčajné rozhodnutie neumývať sa, bolo spôsobené „emocionálnymi neúspechmi“, keď bol mladší.

Screenshot 20221103 0851232
Zdroj: YouTube Screenshot

Čo to spravilo s jeho telom?

Roky nekúpania spôsobili, že mal kožu pokrytú sadzami a hnisom, zatiaľ čo jeho strava pozostávala zo zhnitého mäsa a nehygienickej vody vypitej zo starej plechovky od oleja.

Tiež rád fajčil, pričom bol aspoň pri jednej príležitosti pristihnutý, ako poťahuje z viac ako jednej cigarety naraz.

Je zaujímavé že jeho telo dokázalo fungovať aj napriek tomu ako žil. Dokonca žil dlhšie, ako všetci členovia jeho rodiny.

Screenshot 20221103 0851462
Zdroj: YouTube Screenshot

Po 60. rokoch sa umyl

Pokusy okúpať ho alebo mu ponúknuť čistú vodu na pitie ho zarmútili. Amou Haji odmietal používať mydlo a vodu viac ako pol storočia, pretože sa bál, že mu bude zle. Iránec, ktorý žil v južnej provincii Fars, sa vyhol predchádzajúcim pokusom dedinčanov očistiť ho.

Podľa miestnych médií však Amou Haji pred niekoľkými mesiacmi nakoniec podľahol tlaku a umyl sa. Krátko na to ochorel a v nedeľu 23.10.2022 zomrel vo veku 94 rokov. Či je však držiteľom rekordu najdlhšie sa neumytého človeka, je predmetom diskusie.  

Screenshot 20221103 0850242
Zdroj: YouTube Screenshot

Zdroj

 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.