Narodil sa bez paže a už ako 9-ročný si ju dokázal vyrobiť z lego stavebnice. Dodnes vyrobil ďalšie tri a každá je lepšia ako tá predošlá

905

David Aguilar je mladý 19-ročný muž z Andory, ktorý nemal to šťastie a neprišiel na svet úplne zdravý. Narodil sa totiž bez pravej paže, a to kvôli zriedkavej genetickej chybe. No svojmu osudu sa rozhodol vzdorovať a nemienil sa poddať, práve naopak. Už ako malý chlapec sa rád hrával s legom a tak ako všetky ostatné deti, aj on si so stavebnice staval autíčka či domy. Dospelo to až do takého štádia, že si už ako 9-ročný dokázal vyrobiť ruku z detskej LEGO stavebnice. Znie to neuveriteľne, no táto ruka je skutočne funkčná.

Foto od youtube
Foto od youtube

Takto mladý chlapec dokázal vyrobiť nečo, čo väčšina z nás nedokáže ani v dospelosti. Odkedy si začal sám vyrábať tieto prostetické pomôcky, podarilo sa mu vytvoriť ďalšie tri a každá z nich bola ešte o niečo lepšia ako tá predošlá. Svoj talent sa rozhodol ďalej vyvíjať a svoje doterajšie znalosti určite zúročí aj na štúdium bioinžinierstva.

Foto od youtube
Foto od youtube

David má tiež svoj vlastný youtube kanál s názvom „Hand Solo“, kde pridáva rôzne zaujímavé videá a zároveň inšpiruje ďalších hendikepovaných ľudí, aby svoj osud prijali taký, aký je a čo najlepšie. Ako sám povedal, ani pre neho to nebolo vždy ľahké, pretože už ako dieťa bol veľmi nervózny, keď mal prísť medzi cudzích ľudí. Uvedomoval si, že je odlišný ako iné deti. „Ani to ma však neodradilo ísť si za svojím snom. Chcel som sa v zrkadle vidieť rovnako, ako ostatní, čiže s dvoma rukami“ povedal tento cieľavedomý mladík.

David si ide pomaly, ale isto za svojim snom a tvrdí, že akonáhle doštuduje na univerzite, začne vyrábať cenovo dostupné prostetické pomôcky pre ostatných zdravotne postihnutých ľudí. Nuž, takýchto mladých ľudí veľa nie je a my dúfame, že dokáže naplniť všetko, po čom túži.

Zdroj: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre