Ostrov hadov, či ostrov plný smrti a duchov – na tieto miesta by si nemal nikdy vkročiť!

1418

Ak rád cestuješ, určite si už bol na rôznych miestach na svete. Videl si rôzne nové kultúry a prírodu ktorá sa od tej našej výrazne líši. Na svete existujú aj miesta, ktoré by si radšej nemal nikdy navštíviť. Tu je niekoľko z nich.

Ostrov Ilha da Queimada, Brazília

Ostrov Ilha da Queimada je všeobecne známy ako „Hadí ostrov“, pretože je na ňom najväčšia koncentrácia jedovatých hadov kdekoľvek na svete. V skutočnosti je Ilha da Queimada jediným miestom, kde môžete nájsť smrtiacu zlatú zmiju kopijovitú, Bothrops insularis – 2 000 až 4 000 druhov! Jed týchto zmijí môže spôsobiť roztopenie ľudského mäsa a môže zabiť v priebehu jednej hodiny.  

Keďže Ilha da Queimada je nebezpečná, je pre širokú verejnosť uzavretá. Legendy hovoria, že posledný strážca majáku, ktorý obýval ostrov so svojou rodinou, zomrel, keď sa hady vkĺzli do jeho domu cez okná – príbeh dostatočne strašidelný na to, aby si tam nikdy nešiel.

Screenshot 20221117 1908102
Zdroj: YouTube Screenshot

Ostrov Poveglia, severné Taliansko

Návšteva ostrova Poveglia, ktorý sa nachádza medzi Benátkami a Lidom v benátskej lagúne na severe Talianska, je nezákonná. Miestnym obyvateľom a turistom je návšteva zakázaná. Prečo je ostrov Poveglia taký nebezpečný?

Hovorí sa o ňom ako o najstrašidelnejšom mieste na svete. Legendy hovoria, že pred tisíckami rokov bol ostrov využívaný ako karanténna stanica pre ľudí trpiacich bubonickým morom – čiernou smrťou, kde ich nechali zomrieť. Používala sa aj ako psychiatrická liečebňa, kde lekári robili na pacientoch všelijaké ohavné experimenty. Od zatvorenia nemocnice v roku 1968 zostal ostrov prázdny. Podľa správ ťa návšteva tohto strašidelného ostrova prinúti pomočiť si nohavice od strachu, pretože páchne duchmi, smrťou a všetkým zlým. Tak čo, je tu nejaký odvážlivec?

Screenshot 20221117 1928482
Zdroj: YouTube Screenshot

Atol Bikini, Marshallove ostrovy

Atol Bikini, ktorý sa nachádza na Marshallových ostrovoch v Tichom oceáne, je považovaný za svetové dedičstvo UNESCO. V rokoch 1946 až 1958 vykonali Spojené štáty na ostrove dvadsaťtri jadrových testov (prirovnaných k 7000-násobku sily bomby v Hirošime!). To malo vážne dôsledky na životné prostredie ostrova a na zdravie ľudí, ktorí boli vystavení žiareniu, pričom ľudia trpeli vážnymi chorobami z ožiarenia.

Najväčšia nebezpečenstvo pochádza z konzumácie kontaminovaných miestnych rastlín, ako je kokos, papája, limetky a chlebovník. Zvieratá chované na ostrove, ako sú ošípané, kurčatá a kačice, tiež nesú obrovské riziká. Nie je to len jadrové žiarenie, čo robí ostrov Bikini Atoll nebezpečným, ale je tiež známy tým, že je domovom nebezpečných žralokov. Dvakrát si rozmysli, či tento ostrov niekedy navštíviš!

Screenshot 20221117 1919252
Zdroj: YouTube Screenshot

Gruinard Island, Škótsko

Ostrov Gruinard je považovaný za najdivokejší a najmenej obývaný kút Veľkej Británie. Nachádza v zálive Gruinard. Malý ostrov oválneho tvaru sa stal nebezpečným po tom, čo na ňom britská vláda vykonala experimenty s baktériou antraxu. Bolo to miesto pre testovanie biologického boja počas druhej svetovej vojny, čo viedlo k smrteľnému znečisteniu ostrova. 

Mnoho oviec bolo infikovaných antraxom a neskôr zomrelo, čo si vyžiadalo, aby vláda dala ostrov do karantény. Aj keď bol ostrov Gruinard dekontaminovaný v 80. rokoch 20. storočia, stále je neobývaný a v pôde sú stále prítomné spóry antraxu.

Screenshot 20221117 1921122
Zdroj: YouTube Screenshot

Ostrov Severný Sentinel, India

Jeden z Andamanských ostrovov, ostrov Severný Sentinel, sa nachádza v Bengálskom zálive v Indii. Toto miesto je domovom skupiny pôvodných obyvateľov, ktorí posledných 60 000 rokov nevnímajú nikoho z vonkajšieho sveta. Tento ostrov je taký nebezpečný, že dokonca aj indická vláda zakázala svojim ľuďom ísť do vzdialenosti troch kilometrov od neho. 

Sentinelčania agresívne útočia na návštevníkov smrtiacimi kopijami a šípmi. Dvoch rybárov, ktorí sa zatúlali na ostrov Severný Sentinel, zabili v roku 2006 lukostrelci. Prečo práve Sentinelčania agresívne odmietajú kontakt s návštevníkmi, ktorí sa pokúšajú vkročiť na ostrov, zostáva mätúce. Napriek tomu je dobré nechať ich žiť naďalej životným štýlom, ktorý majú a radšej ich nerušiť.

Screenshot 20221117 1933202
Zdroj: YouTube Screenshot

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.