Nemecké mesto Bielefeld ponúkne 1 milión eur každému, kto dôkazmi preukáže, že neexistuje

1541

Nemecké mesto ponúklo 1 milión eur každému, kto dokáže, že neexistuje. Aj keď to znie všelijako neuveriteľne a možno ako vtip, je to reálna a najmä aktuálna ponuka. Dôvod, prečo Bielefeld ponúkol takúto hotovosť je ten, že jeho existencia bola desaťročia predmetom neustálej kontroly, a to aj napriek tomu, že je to 18. najväčšie mesto v krajine s počtom obyvateľov 340 000. Má dokonca vlastný futbalový tím, ktorý reálne existuje a hrá v nemeckej súťaži.

Bielefeld fotografia
Foto od Shepard4711

Konšpirácie sa údajne začali v roku 1993, keď sa počítačový študent Achim Held stretol s niekým z mesta a ten mu povedal, že tam nič nie je, no v doslovnom preklade, že mesto neexistuje. Príbeh bol zdieľaný online a došlo to dokonca do takého štádia, že v roku 2012 kancelárka Angela Merkelová spochybnila existenciu mesta vo svojom prejave. Táto myšlienka očividne zaujala viacerých, a to kvôli zreteľnému nedostatku všetkého možného, či už ide o turistické atrakcie, národné inštitúcie alebo prírodné pamiatky.

Konšpirácia je založená na týchto troch otázkach:

Poznáte niekoho z Bielefeldu?
Už ste niekedy boli v Bielefelde?
Poznáte niekoho, kto bol v Bielefelde?
Ak ľudia odpovedia „nie“ na všetky tri otázky, potom sa prirodzene začnú pýtať, či je mesto skutočné. Ak je niektorá odpoveď na otázku „áno“, obviňujú sa z toho, že sú súčasťou sprisahania.

Bielefeld fotografia
Foto od Ethernum

Rovnako, ako u väčšiny konšpiračných teórií sa postupne vyvinuli zvláštnejšie a extrémnejšie, napr. že mýtické mesto bolo vytvorené podvodom, ktorý vymyslel Mossad, CIA a cudzinci pôsobiaci na Bielefellovej univerzite. Teraz však mesto ponúklo obrovskú sumu v hotovosti každému, kto bez akýchkoľvek obmedzení v kreativite poskytne nezvratné dôkazy o tom, že Bielefeld neexistuje. Uchádzači o tento balík peňazí teraz musia do 4. septembra dokázať, že mesto neexistuje. Za predpokladu, že nikto nepríde s prelomovými dôkazmi potrebnými na preukázanie toho, že Bielefeld raz a navždy klamal, plánuje mesto usporiadať ceremoniál, na ktorom sa oficiálne vymaní zo sprisahania.

K tomuto obradu samozrejme nedôjde v prípade, ak niekto reálne preukáže, že mesto skutočne neexistuje. Táto ponuka je tak bizarná, až je zaujímavá.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre