Neopatrný muž prekročil zábrany a spadol do krátera činnej sopky z vyše 20 metrovej výšky

850

Nie každý výlet a nápad dopadá šťastne. Svoje o tom vie aj muž, ktorý navštívil národný park na Hawaii. Spadol do krátera sopky len preto, že sa na ňu snažil pozrieť bližšie. To sa mu však nevyplatilo.

Foto od youtube

32-ročný muž menom Schofield Barracks, ktorý je dokonca vojakom a bol na výcvikovej misii, obišiel bezpečnostné zábrany a prepadol cez ne. Padol do krátera činnej sopky Kilauea z vyše 20 metrov. Pád našťastie prežil, no s ťažkými zraneniami, čo nie je vôbec prekvapivé. Menší zázrak je, že tento pád vôbec prežil. Záchranná misia trvala 3 hodiny až sa ho napokon pomocou lán a vrtuľníka, ktoré poskytlo ministerstvo obrany, podarilo vyslobodiť. Zásah bol o to ťažší, že bola tma a fúkal dosť silný vietor. „Po takomto páde je ale v celkom dobrom stave, no len čas ukáže, aké zranenie ešte utrpel,“ uviedol šéf hasičského zboru.

Foto od penjelly

Kilauea, najmladšia sopka na Hawaii, je podľa amerického geologického prieskumu jednou z najaktívnejších na svete. Vypukla v máji 2018 a prinútila tisíce obyvateľov opustiť svoje domovy. Park bol na nejaký čas uzavretý, až sa ho len nedávno podarilo znovu otvoriť. „Návštevníci by nikdy nemali prekračovať bezpečnostné bariéry, najmä v okolí nebezpečných a destabilizovaných hraníc útesov,“ uviedol šéf rangerov, John Broward. „Prekročenie bezpečnostných bariér a vstup do uzavretých priestorov môže spôsobiť vážne zranenia a častokrát smrť,“ dodal.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre