Top 5 úžasných vecí, ktoré nepoznáte, no mali by ste

11007

Dnes odhalíme päť úžasných veci, o ktorých ste možno ešte nepočuli čo je škoda. No to sa teraz zmení! Prečítajte si o veciach, ktoré stojí za to poznať.

Rastlina Welwitschia mirabilis

Rastlina Welwitschia mirabilis je biologickým zázrakom, ktorý sa odvíja uprostred drsného a nehostinného prostredia púšte Namib v juhozápadnej Afrike. To čím je tak výnimočná je jej dlhovekosť. Dokáže sa dožiť 400 až 1500 rokov!

Zdroj: YouTube


Profesionálni ospravedlňovatelia

Všetci sme niekedy boli svedkami meškaní a problémov v leteckej doprave. No čo ak by sme vám povedali, že existuje tím ľudí, ktorí sa špecializujú na ospravedlňovanie a zvládanie nepríjemností? Spoločnosť Southwest Airlines zamestnáva profesionálnych ospravedlňovateľov, ktorí majú za úlohu zmieriť klientov so stresom a sklamaním spojeným s oneskoreniami a inými nepredvídateľnými udalosťami. Ich umelecké ospravedlnenia a empatia ukazujú, že aj vo svete korporácií sa dá nájsť ľudskosť.

I’m Sorry“ od Leyram Odacrem is licensed under CC BY 2.0

Stroj Tiger Stone

V čase, keď moderné technológie formujú svet, existuje stroj, ktorý si drží starú školu ručnej práce. Tiger Stone je zariadenie, ktoré „tlačí“ tehlové cesty. Tento stroj dokáže automaticky klásť a zarovnávať tehly na ceste, vytvárajúc tak úžasne hladké a pevné povrchy. Je to spojenie medzi minulosťou a budúcnosťou, ktoré nám pripomína, že inovácie môžu vychádzať z najjednoduchších konceptov.

Zdroj: YouTube

Ružové jazero Hillier

V zdanlivo bežnom prírodném prostredí západného Austrálie sa nachádza neuveriteľný div – jazero Hillier. Toto jazero nesie pútavý ružový odtieň, ktorý je priam zázračným prírodným fenoménom. Jeho farba je pravdepodne spôsobená vysokým obsahom soli vo vode.

Zdroj: YouTube

Tvarovače ovocia

V Japonsku nie je pestovanie ovocia len o chuti, ale aj o estetike. Tvarovače ovocia sú inovatívnym prístupom k pestovaniu ovocia v rôznych formách, ako srdce, hviezda alebo dokonca tvary zvierat. Táto umelecká prax ukazuje, že jedlo môže byť nielen pokrmom, ale aj umeleckým dielom, ktoré sa dá vychutnať očami aj chuťou.

Zdroj: YouTube

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre