Neradi jete na verejnosti spolu s ďalšou hromadou zákazníkov? V Dánsku otvorili najmenšiu reštauráciu na svete

386

Chodíte po reštauráciach a radi objavujete nové, častokrát aj nezvyčajné miesta, kde sa dobre najete? Navyše, nechcete byť rušení inými ľuďmi, pretože neradi jete v spoločnosti? V Dánsku vyhoveli práve takýmto zákazníkom, no nebol to ten pravý dôvod.

V dánskej Kodani otvorili v týchto dňoch najmenšiu reštauráciu na svete. Dalo by sa povedať, že je to skutočne ako taký súkromný podnik každého, kto sa tam ocitne. Budete sa tam cítiť ako doma, pretože tam budete jesť úplne sami. Reštaurácia má totiž kapacitu, ktorá zodpovedá jedinému zákazníkovi. Spoločnosť vám bude robiť akurát tak čašník a kuchár, ktorého však zrejme ani neuvidíte.

Foto od youtube

Ide aj o akúsi symboliku, keďže Dánsko je krajina, kde až 44% všetkých domácností sú len jednočlenné. Podivný, no skutočne jedinečný zážitok vám bude poskytnutý vďaka dánskemu reťazcu supermarketov Irma. Snažia sa tiež dokázať, že ak jete sám, nemusí to byť vôbec depresívne, práve naopak. Navyše, jedlo je tam poskytované úplne zadarmo. „Tento projekt je zábavný spôsob, ako ukázať, že jesť sám nemusí automaticky znamenať, že z toho nebudete mať žiaden zážitok,“ povedal šéfkuchár William Melsted.

Foto od youtube

Irma, najväčší reťazec supermarketov v Dánsku, uviedol, že počet domácností v Dánsku, v ktorých žije jediný človek je na vzostupe a zároveň narastá aj tlak na životné prostredie. Často dochádza k plytvaniu potravinami a to aj v dôsledku toho, že ľudia žijú osamotene, a preto nie sú schopní konzumovať všetku ponúkanú produkciu. Máme tým na mysli najmä potraviny ponúkané supermarketmi. Spoločnosť tak vydala nový sortiment hotových jedál a na preukázanie ich kvality otvorila práve túto reštauráciu, ktorá ich servíruje. „Stravovať sa v reštaurácii osamote bolo síce divné, ale bol to veľmi zábavný zážitok,“ povedala 28-ročná žena, ktorá mala tú česť sa v tomto podniku najesť.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre