Neuveriteľný 13-ročný chlapec je držiteľom svetového rekordu vo vyriešení 3 rubikových kociek naraz a počas žonglovania!

634

Každý z nás sa narodí s iným talentom a niekedy ani nevieme, že nejaký naozaj máme. No tento chlapec je dôkazom toho, že aj keď dostal do vienka veľké nadanie, stále na sebe pracuje. A všetka jeho práca priniesla ovocie. Má iba 13 rokov a už má na konte niekoľko svetových rekordov. Pozriete sa v čom.

Photo by youtube

Tento chlapec je síce mladý, no už teraz prekonal niekoľko úžasných svetových rekordov. Que Jianyu z Číny bol práve zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov za najrýchlejšie vyriešenie troch Rubikových kociek naraz. A nie len to, podarilo sa mu to dokonca popri žonglovaní s nimi.

Predtým ako začal Que tento pokus, dostal pätnásť sekúnd na to, aby si pozrel kocky. Mladík prekonal predchádzajúci svetový rekord o 5 minút a 6,61 sekundy. Que síce trénoval posledné dva roky, aby sa mu tento rekord prekonať podarilo, no s kockami sa hrával už od svojich 6 rokov.

Photo by youtube

A toto nie je prvýkrát, čo sa tomuto chlapcovi podarilo dostať sa na titulky novín. Jemu a jeho mentorovi, Ye Jiaxiovi, sa tiež podarilo stanoviť svetový rekord pre najrýchlejšie zloženie Rubikovej kocky vo dvojici. Dynamickej dvojici sa to podarilo za 25,63 sekundy, čo bolo o 3 sekundy rýchlejšie ako predchádzajúci stanovený rekord.

„Que má veľký dar a talent, čo si však vyžaduje aj veľa cvičenia. A to je pre dieťa veľmi ťažké. Jeho priatelia ho nazývajú „malým zázračným dieťaťom“, povedal Ye Jiaxi pre Guinness World Records.

Môžete si pozrieť video:

https://www.youtube.com/watch?v=h6Qbwz0Uik8

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre