Niekoľko mužov jazdilo na morskej korytnačke, ktorá sa snažila dostať do mora

949

Šokujúce video z Indonézie obletelo celý svet. Ukazuje niekoľko ľudí, ktorí doslova jazdili na morskej korytnačke. Natočené bolo minulý piatok (5. júla) a okamžite sa vzniesla vlna kritiky. Nižšie si pozrite zábery a posúďte sami či je takéto chovanie normálne.

Zábery začínajú tým, ako starší muž sedí na korytnačke, zatiaľ čo ostatní ho povzbudzujú. Neskôr sa k nemu ostatní pripojili a začali vyliezať na chrbát zvieraťa. Týmito otrasnými zábermi sa zatiaľ nezaoberajú žiadne z kompetentných orgánov, no čoskoro sa to zrejme zmení. Video zdieľalo už množstvo ľudí a takéto správanie jednoznačne odmietajú.

Táto morská korytnačka, tiež známa ako kožovitá korytnačka, je najväčším druhom korytnačky a v dospelosti dosahuje hmotnosť aj viac ako pol tony. Ich počet sa však dramaticky znižuje, a preto je zaradená na zoznam ohrozených druhov. Aj keď nemajú veľa predátorov, no problémy treba hľadať inde. Znečistené pláže plastami, rybárskymi sieťami či pascami na homáre predstavujú pre nich obrovský problém. A na prehĺtanie malého odpadu sú obzvlášť citlivé, pretože ten si mýlia s medúzami.

Keďže tieto zvieratá sú závislé od pláží, kde hniezdia, tak z tohto dôvodu sa častokrát dostávajú na pevninu a niekedy aj do kontaktu s takýmito ľuďmi. Okrem iného sú však náchylné aj na stratu biotopov. Ich prognózy do budúcna skrátka nie sú vôbec dobré. Navyše, so zvyšujúcimi sa hladinami mora, rozvojom pobrežia, ľuďmi aj vozidlami, ktoré sa hýbu po plážiach, je stále menej miest pre tieto zvieratá, kde by mohli klásť svoje vajcia.

Zdroj

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre