Niekoľko zaujímavých miest rozmiestnených všade po svete, kde (ne)funguje gravitácia

11527

Na našej planéte funguje gravitácia, no zdá sa, že aj tá má svoje trhliny. Gravitačný zákon objavil a definoval Isaac Newton, no po týchto obrázkoch by sa zrejme veľmi čudoval aj on sám. Ako to už býva, svet bez zvláštností a záhad by nebol taký zaujímavý.

Všade po svete sa objavujú mnohé nezvyčajné miesta, kde skrátka gravitácia akoby nefungovala alebo naozaj nefunguje. Ide o akési anomálie a mnohé z nich sa dajú len ťažko logicky vysvetliť. Poďme si teraz ukázať vodopád, kde voda padá opačným smerom alebo auto, ktoré sa hýbe hore kopcom a rôzne iné nezvyčajné situácie.

Tajomstvo vodopádu, ktorý sa nachádza neďaleko Hayfieldu spočíva v tom, že vietor je tam taký silný, že voda nepadá dole, ale je tlačená smerom hore:

8 Places on the Planet Where Gravity Doesn’t Work

Hlboko v oregonskom lese je chatka postavená na mieste, ktoré prezývajú „zakázaná zem“, čiže miesto, ktorému sa podľa miestnych treba vyhnúť. Existuje tam určitý druh sférického silového poľa, ktoré spôsobuje to, že je tam takmer nemožné len tak chodiť. A veci sa hýbu do kopca.

View this post on Instagram

Bottle rolling "uphill" ??

A post shared by Kal•Link? (@skatewithlink182) on

V Arménsku je cesta, kde to autá ťahá do kopca:

8 Places on the Planet Where Gravity Doesn’t Work

Devils Tower sa nachádza v Bear Lodge Ranger. Perfektný tvar a veľkosť kopca z neho robí doslova vyhliadkovú vežu na Wyoming. Avšak lezci, ktorí zdolali Mt. Everest nedokážu vyliezť na vrchol Devils Tower, aj keď má necelých 390 m. Je to však spôsobené jeho nesmierne strmými stenami, pričom vrátiť sa je ešte omnoho náročnejšie:

Zlatá skala v Mjanmarsku, ktorá je na rovnakom mieste už 2 500 rokov. Balvan nie je ničím prichytený a hovorí sa, že pohnúť ním dokáže len žena, preto má tam nežnejšie pohlavie zákaz dotýkať sa ho:

Kameň, ktorý váži viac ako 300 ton, stál na okraji masívnej skaly niekoľko tisíc rokov predtým, než sa trochu naklonil. 29. februára 1912 však kameň padol. Pre miestnych ľudí to bol skutočný šok. O 95 rokov neskôr tam umiestnili jeho napodobeninu, ktorá váži iba 9 ton:

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre