Obyvatelia Sao Paula sa podelili o hrôzostrašné fotografie mesta z dňa, kedy ho zahalil čierny dym

609

Predstavte si, že sa zobudíte uprostred dňa a uvedomíte si, že vonku ako keby bola ešte stále hlboká noc. Takto fungovali obyvatelia mesta Sao Paolo, ktoré zasiahla hustá hmla čierneho dymu. Na tom by však nebolo ešte nič šokujúce, ak by nešlo o dym z ďalekého horiaceho amazonského dažďového pralesa. Vzdialenosť medzi týmito miestami je totiž skutočne neuveriteľná, viac ako 2 700 km!

Znie to trochu ako scenár na dokonalý apokalyptický film, pričom cez tento hustý dym by len ťažko prešiel čo i len jediný slnečný lúč, no je to realita, do ktorej sa prebúdzali tamojší obyvatelia. Najľudnatejšie brazílske mesto sa na jeden deň ponorilo do tmy. Ľudí to prinútilo podeliť sa o fotografie s ostatnými, a tak si môžete pozrieť, ako to tam vyzeralo. Požiare amazonského pralesa sú intenzívne a táto tragédia bude mať veľmi zlý dopad na nás všetkých, preto by sme jej všetci mali venovať patričnú pozornosť a netváriť sa, že nás sa to netýka. Viac o požiari sa dočítate na tomto odkaze.

A tu je niekoľko spomínaných záberov z mesta ponoreného do tmy:

Na záver ešte hrôzostrašné video:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=tcsGv6-AwoI

 

Zdroj, Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre