Odborníci varujú pred mutáciou bĺch, ktorých počet bude taký veľký, že zamoria množstvo domácností

537

Do Spojeného kráľovstva prichádza roj skutočne nezvyčajných bĺch. Podľa odborníkov je táto bizarná mutácia výsledkom teplej zimy, po ktorej nasleduje mierne a daždivé leto. A práve toto spolu vytvára dokonalú klímu pre hmyz, pričom niekedy dochádza aj k zvláštnym mutáciám.

Foto od youtube

Ich úd je dva a pol krát väčší ako ich telo. Samice kladú až 50 vajec denne a odborníci už varujú pred intenzívnym zamorením v lete. Hovorca spoločnosti The Sun, ktorá sa zaoberá odstraňovaním škodcov, Basis Prompt, povedal: „Aktivita a správanie bĺch je často veľmi závislé od klímy. Darí sa im najmä v teplom a vlhkom prostredí a predpokladáme, že v nasledujúcich týždňoch ich bude oveľa viac, ako obvykle. Zdá sa, že populácia bĺch v posledných rokoch prudko rástla, ale riziko napadnutia bude tentoraz zrejme ešte väčšie, ako kedykoľvek inokedy.“

Očakáva sa, že v najbližších mesiacoch ich budú v Spojenom kráľovstve dokonca miliardy. Do domov sa zväčša dostávajú tak, že sa prisajú do srsti psov a mačiek a tieto zvieratá ich následne presunú do domovov. Dobre sa im darí v nábytkoch aj kobercoch. Majitelia domácich miláčikov tak musia byť v pozore a problém efektívne riešiť.

Je dôležité, aby majitelia čo najskôr vzali svoje mačky či psy k veterinárovi a nechali ich umyť špeciálnym šampónom, zatiaľ čo uštipnutie od bĺch je potrebné umývať a natierať špeciálnym antiseptickým krémom. Ľudia v domácnosti by sa mali uistiť, že koberce, gauče alebo napríklad posteľná bielizeň sú dôkladne umyté a vykonajú správnu prevenciu na predchádzanie toho, aby u nich doma prebývali títo škodcovia.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre