Existujú veci, do ktorých sa skrátka oplatí investovať. Ktoré to sú?

2346

V súčasnej dobe sa bežný človek snaží ušetriť všade, kde sa len dá. Je to úplne prirodzené a pochopiteľné. Na druhej strane si ale treba uvedomiť, že sú oblasti, kde sa šetriť naozaj neoplatí. Navyše treba občas potešiť aj svojho hravého a tak trochu márnotratného ducha, aby sme sa motivovali do boja nasledujúcich dní. 

Nie vždy sa jedná o márne vyhadzovanie peňazí, niekedy sa na to treba pozrieť len z dlhšieho časového horizontu a brať to ako investíciu do budúcnosti. Cieľom by mala byť snaha o vytvorenie rovnováhy medzi drahými a vysoko kvalitnými luxusnými položkami v porovnaní s tými lacnými. 

Na niektoré veci sa jednoducho oplatí minúť peniaze navyše – či už ide o pohodlie, vzhľad alebo užitočnosť. Do ktorých položiek sa oplatí investovať podľa vás? Ktoré sú to tie inteligentné investície, dajte nám vedieť. 

Kvalitný matrac 

white and black bed linen
Autor tejto fotografie je Haley Owens

Lacné matrace môžu škodiť vášmu chrbtu, krku a zároveň vás aj oberať o drahocenný spánok. Každý deň sa budete ukladať do svojej postele, investujte teda do kvalitného matracu, aby ste boli počas dňa oddýchnutý a mohli bez problémov pracovať. 

Kuchynské nože 

silver and black knife on silver table
Autor tejto fotografie je iBecome Communication

Kvalitné kuchynské nože nielenže oveľa dlhšie vydržia, ale sú aj nesmierne ostré, čo vám ušetrí čas pri príprave jedál, zároveň sa oveľa menej otupujú. 

Zimný kabát 

man in black coat standing on sidewalk during daytime
Autor tejto fotografie je Ante Samarzija

Kabát je skrátka kus odevu, ktorý by nemal chýbať v šatníku ako ženy, tak aj muža. Ide o kúsok, ktorý využijete po celú zimu, príjemne vás zahreje a vydrží vám takisto roky, pričom sa nemusíte obávať, že by kabát “vyšiel z módy”. Môžete ho kombinovať s elegantným outfitom, no odvážnejší z vás sa nemusia obávať ani spojenia so športovými kúskami. 

Návšteva kvalitného vlasového salóna 

topless woman with eyes closed
Autor tejto fotografie je Ali Pazani

Zabudnite na kúpu lacných drogériových farieb na vlasy a rovnako tak i na vlastnoručné farbenie – nielen že vám to nemusí vyjsť podľa vašich predstáv, ale trpia tým aj vaše vlasy. Vložte sa radšej do rúk odborníka a nechajte si poradiť aj ohľadom bežnej domácej starostlivosti. Vaše vlasy sa vám poďakujú. Predsa sú to práve ony, čo si ľudia na vás všimnú medzi prvým.

Taxi služba 

yellow Taxi light sign
Autor tejto fotografie je Waldemar

Radšej staviť na bezpečie, pohodlie a časovú istotu ako sa napríklad počas noci túlať cez pochybné uličky alebo sa tlačiť počas dňa v preplnenej MHD či nestíhať na schôdzku. 

Elektrická zubná kefka

black and silver tube type vape
Autor tejto fotografie je Giorgi Iremadze

V porovnaní s klasickou kefkou je toto čistenie oveľa jednoduchšie, ľahšie a hlavne kvalitnejšie. Viete si prispôsobiť tlak či rýchlosť a častokrát vyčistiť aj miesta, kam by ste sa inak nedostali. Predchádzate tým vzniku zubného kazu a ďalším vážnym problémom a verte, že každá návšteva zubára, kde by museli riešiť následky nedostatočnej hygieny by vás vyšla veľmi draho. 

Kvalitný šperk 

silver and gold beaded necklace
Autor tejto fotografie je Thea Hdc

Radšej vlastniť len niekoľko, no za to naozaj kvalitných a pekných šperkov. Tie vám totiž vo väčšine prípadov vydržia po celý život na rozdiel od obyčajnej bižutérie, ktorú zväčša môžete po pár použitiach vyhodiť. V tom horšom prípade vám dokonca môže spôsobiť kožné problémy. 

Kávovar 

black coffeemaker
Autor tejto fotografie je Tim St. Martin

Ak ste pravidelným konzumentom kávy a potrpíte si na kvalitu, rozhodne sa oplatí investovať do domáceho kávovaru. Káva v kaviarni vás ročne vyjde oveľa drahšie a takto si môžete svoj nápoj vychutnať aj v pohodlí domova. Je to rýchle a veľmi praktické. 

Kvalitný parfém 

clear perfume bottle
Autor tejto fotografie je Jessica Weiller

Pekná vôňa je niečo, čo je nielen príťažlivé pre opačné pohlavie, ale potešiť vie naozaj každého. V porovnaní s lacnými náhradami vám kvalitný parfém vydrží oveľa dlhšie a zároveň stačí málo na to, aby ste dosiahli požadovaný efekt, ktorý aj vytrvá. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

1 komentár

  1. Kávovar isto nie, mám všetky možné a sú už na povale, či pakovy, komu sa chce dolievat vodu, dávať kávu, čistiť, čakať kým sa zahreje… Či Tassimo kapsule,(mám aj Bosch na kapsule ) drahé a po čase vám to už nechutí, a stále meniť kupovať kapsule, a jasu sa to.. ani prekvapkavanu, načo liter kavy a studenej .
    Obyčajná rýchlovarná kanvica , a nádoba s čerstvou kávou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.