Tento fotograf zachytil 15 najkrajších opustených miest v Grécku

12152

Francúzsky fotograf Dimitri Bourriau, ktorý vystupuje pod menom Jahz Design, je vyštudovaný grafický dizajnér. Vždy sa zaujímal o históriu a architektonické pozostatky. O fotografovanie nepoužívaného dedičstva sa začal zaujímať v roku 2013. Cestuje po svete a hľadá zaujímavé miesta v úpadku.

Dnes sa s vami podelíme o 15 najkrajších a najzaujímavejších opustených miest v Grécku, ktoré sa mu podarilo zachytiť.

#1 Loď duchov

zdroj: Jahz Design

Čo tohto umelca zaujíma najviac, je fotografovanie nepoužívaných objektov a opustených miest. Tvrdí, že ho uchvacuje jedinečná estetika týchto zabudnutých lokalít, ktorá dokáže navodiť tajomnú, nostalgickú, či melancholickú atmosféru. Jeho cieľom je zachytiť históriu a plynutie času na týchto opustených miestach, ktoré sú svedkami minulosti.

#2 Kaštieľ

zdroj: Jahz Design

#3 Lokomotíva

zdroj: Jahz Design

Správna príprava na fotografickú expedíciu je nevyhnutná na zaistenie bezpečnosti, rešpektovania priestorov a na získanie vysokokvalitných snímok. Dimitri dôkladne študuje geografickú oblasť a kontroluje, či miesto nie je ťažko dostupné. Dôležitú úlohu tiež zohráva počasie a poveternostné podmienky, keďže niektoré miesta nemusia byť dostupné napríklad v zime. Niektoré miesta môžu byť tiež zaujímavejšie na preskúmanie počas konkrétnych ročných období. Berie do úvahy aj prítomnosť voľne žijúcich zvierat, pretože je to dôležitý faktor, ktorý treba zvážiť.

#4 Vlak

zdroj: Jahz Design

#5 Kúpele

zdroj: Jahz Design

V Grécko skúmal a hľadal rôzne typy opustených miest, ako sú staré továrne, lokomotívy a lietadlá. Bohatá história krajiny ponúka množstvo fascinujúcich tém na preskúmanie. Obzvlášť ho baví objavovať miesta, ktorých sa časom zmocnila príroda.

#6 Kostol

zdroj: Jahz Design

#7 Lietadlový dom

zdroj: Jahz Design

#8 Zámok z rozprávky

zdroj: Jahz Design

#9 Výletná loď

zdroj: Jahz Design

#10 Opustené letisko

zdroj: Jahz Design

#11 Loď duchov

zdroj: Jahz Design

#12 Lokomotíva

zdroj: Jahz Design

#13 Cintorín lodí

zdroj: Jahz Design

#14 Bazén

zdroj: Jahz Design

#15 základňa NATO

zdroj: Jahz Design

zdroj

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre