Organizátori Latitude festivalu zaslali na Twitter video plné ružových oviec. Bez odozvy dlho nezostalo

282

Na známy Latitude Festival sa vzniesla vlna kritiky potom, ako uverejnil zvláštne video. Objavuje sa ňom stádo oviec, pričom každá z oviec je nastriekaná na ružovo. Tento krátky klip zaslali na svoj Twitter organizátori populárnej akcie s názvom Suffolk. Bez odozvy však dlho nezostal.

Na záberoch je vidieť ako stádo oviec putuje po kempe. Príspevok nesie názov: „Ovce dorazili.“ Tento krok organizátorom veľmi nevyšiel. A ak si mysleli opak, tak to sa veľmi mýlili. Pod príspevkom sa rozbúrila debata, v ktorej ľudia začali odsudzovať nezmyselný čin organizátorov. Jeden z komentujúcich napísal, že zvieratá nie sú hračky a nemajú čo robiť na festivale. Iný sa zas pridal s tým, že nechápe prečo potrebujú prilákať pozornosť takýmto spôsobom. Väčšine ľudí sa nepáčilo práve to, že tieto zvieratá vôbec priniesli na festival a akoby to nestačilo, ešte ich aj zafarbili na ružovo. Našli sa však aj takí, ktorí toto rozhodnutie obhajovali a nevidia na tom nič zlé. Tých však bolo oveľa menej.

Pobúrení diváci začali dokonca vyzývať organizátorov, aby toto podujatie zrušili. Hovorca organizácie RSPCA sa k tomu vyjadril takto: „Je to veľmi smutné sledovať. Sme charita, ktorá bohužiaľ nemá väčšie právomocí, ako ktorýkoľvek člen verejnosti a bohužiaľ takéto správanie ani nie je nezákonné.“ Hovorca Latitude Festivalu na toto rozhorčenie reagoval, pričom svoje činy obhajoval. Napísal takéto vyjarenie: „Sú farbené farbivami, ktoré „fungujú“ na báze vody. Na takéto látky sú zvyknuté aj vo svojom bežnom živote, kde sa využívajú podobné spreje proti roztočom, otravným muchám, kliešťom či všiam.“ Avšak, ani takéto vysvetlenie niektorým nestačilo. Jeden z kritikov napísal, že oni farbiť ovce na ružovo nemôžu a tento čin nie je správny a podľa neho sa nedá ospravedlniť.

Charitatívna organizácia s názvom PETA UK odvtedy zverejnila svoje vlastné vyhlásenie o videu: „V roku 2019 len neznalí alebo nesmierne krutí ľudia dokážu využívať zvieratá ako živé hračky či rekvizity. Žijeme vo svete, ktorý rýchlo ničíme.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre