Pašerák sa pokúšal previesť v kufroch vyše 1 500 vzácnych korytnačiek, no na letisku na Filipínach sa ho podarilo odhaliť

764

Orgány na Filipínach sa pomerne často zaoberajú nelegálnym obchodovaním so zvieratami, no tento týždeň prišli s obzvlášť veľkým odhalením. Na letisku v Manile boli nájdené štyri kufre obsahujúce 1 529 zriedkavých a veľmi vzácnych korytnačiek. Mnohé zvieratá boli zviazané páskou a ukryté medzi odevmi i rôznymi predmetmi. Našťastie, všetky korytnačky prežili.

Foto od youtube

Pašerák je filipínsky občan, ktorý pricestoval do Manily z Hongkongu. Colné úrady zdieľali tento „úlovok“ z medzinárodného letiska Ninoy Aquino na Facebooku s tým, aby boli cestujúci informovaní o ostražitosti colného úradu proti nezákonnému obchodovaniu s voľne žijúcimi zvieratami a aby si boli vedomí, aké sankcie ich v prípade previnenia neminú.

Kufre obsahovali niekoľko vzácnych druhov, a to vrátane korytnačiek červenoplutvých, korytnačiek Sulcata aj korytnačiek písmenkových ozdobných. Niektoré z nich sú držané ako exotické domáce zvieratá, no ich mäso je pokladané aj za pochúťku v istej časti Ázie. Veľmi vzácne sú taktiež ich kosti, ktoré sú použiteľné v medicíne. Všetky korytnačky boli odovzdané ministerstvu životného prostredia.

Nezákonné obchodovanie s voľne žijúcimi živočíchmi sa považuje na Filipínach za trestný čin. Páchatelia čelia hrozbe jedného až dvoch rokov väzenia a pokute vo výške takmer 4 000 dolárov. Colné úrady oznámili, že v roku 2018 sa podarilo pašerákom preniesť viac ako 560 druhov voľne žijúcich živočíchov a ohrozených druhov. V roku 2019 sa už úradom podarilo zachytiť pašované iguany, chameleóny aj vzácneho pogona.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre