Orgány na Filipínach sa pomerne často zaoberajú nelegálnym obchodovaním so zvieratami, no tento týždeň prišli s obzvlášť veľkým odhalením. Na letisku v Manile boli nájdené štyri kufre obsahujúce 1 529 zriedkavých a veľmi vzácnych korytnačiek. Mnohé zvieratá boli zviazané páskou a ukryté medzi odevmi i rôznymi predmetmi. Našťastie, všetky korytnačky prežili.

Foto od youtube

Pašerák je filipínsky občan, ktorý pricestoval do Manily z Hongkongu. Colné úrady zdieľali tento “úlovok” z medzinárodného letiska Ninoy Aquino na Facebooku s tým, aby boli cestujúci informovaní o ostražitosti colného úradu proti nezákonnému obchodovaniu s voľne žijúcimi zvieratami a aby si boli vedomí, aké sankcie ich v prípade previnenia neminú.

Kufre obsahovali niekoľko vzácnych druhov, a to vrátane korytnačiek červenoplutvých, korytnačiek Sulcata aj korytnačiek písmenkových ozdobných. Niektoré z nich sú držané ako exotické domáce zvieratá, no ich mäso je pokladané aj za pochúťku v istej časti Ázie. Veľmi vzácne sú taktiež ich kosti, ktoré sú použiteľné v medicíne. Všetky korytnačky boli odovzdané ministerstvu životného prostredia.

Nezákonné obchodovanie s voľne žijúcimi živočíchmi sa považuje na Filipínach za trestný čin. Páchatelia čelia hrozbe jedného až dvoch rokov väzenia a pokute vo výške takmer 4 000 dolárov. Colné úrady oznámili, že v roku 2018 sa podarilo pašerákom preniesť viac ako 560 druhov voľne žijúcich živočíchov a ohrozených druhov. V roku 2019 sa už úradom podarilo zachytiť pašované iguany, chameleóny aj vzácneho pogona.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť