Po niekoľkých rokoch objavili na dvore trezor s veľkou hodnotu vo vnútri. No jeho pôvod je prekvapujúci

1098

Takýto prípad, aký sa stal v USA je veľmi zriedkavý a dalo by sa povedať, že so zvláštnym, no veľmi šťastným koncom. Po niekoľkých rokoch sa k okradnutým totiž veľkou náhodou dostal „poklad“, ktorý im bol odcudzený.

Väčšina ľudí má tendenciu spájať poklad s pirátmi a rozprávkami. Tento pár z New Yorku bol preto mimoriadne ochromený, keď objavil starý hrdzavý trezor, ktorý obsahoval zhruba 52 000 dolárov v hotovosti a cennostiach. Navyše, trezor bol ukrytý na dvore už pár rokov.

Matthew a Maria Colonna-Emanuel zo Staten Island už dlhšie vedeli, že na ich záhrade je ukrytá kovová nádoba, ale predpokladali, že to je len nejaká elektrická krabica alebo niečo podobné. Až nedávno sa rozhodli vypátrať, čo to v skutočnosti je. Privolali si k tomu aj experta v danej oblasti.

Photo by youtube

Keď zistili, že je to bezpečné, Matthew a Maria bezpečne otvorili dvere a boli šokovaní, keď zistili, že trezor je naplnený hotovosťou a cennosťami z drahých kovov. „Sú tu tašky s bankovkami, šperkami, diamantami, desiatkami prsteňov a zlatom“, povedal Matthew pre CBS News. „Bolo to úžasné.“

Vzhľadom k tomu, že obsah trezoru páchol, pár sa rozhodol dať vyschnúť 100-dolárové bankovky. Našli tam aj kus papiera s napísanou adresou ich susedov. Matthew odišiel z domu, zaklopal na susedove dvere a spýtal sa ich, či ich niekedy okradli. Susedia odpovedali, že áno.

Photo by youtube

Podľa polície, susedia podali v roku 2011 správu o ukradnutom trezore, ktorý obsahoval cennosti s hodnotou, ktorá predstavovala 52 000 dolárov. Dôstojníci im vtedy oznámili, že s najväčšou pravdepodobnosťou svoj majetok už nikdy neuvidia.

 

Hoci Matthew povedal, že aj keď neboli odmenení za návrat trezoru, aj tak sú šťastní a vychutnávajú si svoj dobrý skutok. „Niekoľko ľudí sa nás pýtalo: Prečo ste to vrátili? Ani sme o takejto možnosti nerozmýšľali, jednoducho to nebolo naše,“ povedala Maria.

Môžete si pozrieť aj krátke video:

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre