Osobnosti, ktorých smrť bola prinajmenšom zvláštna. Aké podrobnosti k nej viedli?

1052

Ideálnou smrťou snáď pre každého človeka je zomrieť v spánku – pokojne, ticho a úplne bezbolestne. Hovorí sa však, že takúto sladkú smrť si musí človek zaslúžiť (bohužiaľ, ľudia na tomto zozname také šťastie nemali). 

Navyše, smrť týchto historických osobností nielen že nie je jednoduchá alebo bezbolestná, ona je aj nadmieru zvláštna. Spája sa s podozrivými okolnosťami, ktoré by sa dali prirovnať k nehode. Jednoducho povedané, tieto úmrtia sú všetko, len nie bežné. Ktoré z nich vám znie ako najmenej reálne na základe pravdepodobnosti uskutočnenia? 

Mary Reeser zomrela na spontánne vznietenie

Zdroj: wikimedia common

Prípade, kedy človek sám od seba začal horieť, je skutočne veľmi málo. Predsa sa ale hovorí, že Mary Reeser zomrela práve takýmto spôsobom. Keď ju jej syn videl naposledy, sedela v kresle v nočnej košeli a fajčila cigaretu. Písal sa rok 1951. Nakoľko bolo leto a veľké horúčavy, nechala si otvorené okno.

Nasledujúce ráno išla jej domáca doručiť telegram. Dnu sa však nedostala a tak zavolala hasičov, ktorí v byte našli na mieste Maryinho kresla len hromadu popola. Pri ďalšom vyšetrovaní boli vo vzorke popola nájdené Reeserovej zvyšky. 

Pri tomto druhu intenzívneho horenia hasiči očakávali, že nájdu známky použitého urýchľovača, napríklad benzínu. Nič sa však nenašlo. Čo je ešte zvláštnejšie – dym stúpal smerom nahor, ale nešíril sa po miestnosti. Preto niekto prišiel s myšlienkou, že Mary musela samovznietiť. Dodnes sa ale presne nevie, čo sa stalo. 

Grécky dramatik Aischylos zomrel po tom, čo mu orol zhodil na hlavu korytnačku

Zdroj: wikimedia common

Aischylos, starogrécky dramatik, mal zomrieť naozaj bizarnou smrťou. Zatiaľ čo sa vonku venoval svojej práci, orol – zdatný a inteligentný lovec, ktorý nie zriedka usmrcuje svoju korisť pádom na ostrý kameň, na Aischyla zhodil korytnačku (možno mu jeho hlava pripomínala plochý lesklý kameň). Aischylos nestihol vôbec zareagovať – mŕtvy sa zvalil na zem. 

David Lunt zomrel po zásahu guľkou do hlavy 

brown and black revolver
Autor tejto fotografie je Dusty Barnes

Na tom by ešte nebolo nič zvláštne ani netradičné a možno by sme mu takú rýchlu smrť boli aj závideli. Ale pozor! Drvivá väčšina ľudí zomrie do niekoľkých minút po tom, čo im guľka prevŕtala lebku.  

David Lunt ale také šťastie nemal. Popíjal v salóne v neslávne známom meste Deadwood, SD, keď do baru vtrhol opitý muž a pod vplyvom alkoholu trafil Davida priamo do hlavy. Ten sa však tváril akoby sa nič nestalo. 

Nasledujúce dva mesiace (presne 67 dní) si žil svoj každodenný život tak ako predtým, než bol postrelený. Po uplynutí tohto času ho ale osud dobehol. Kúsok zlomenej lebky mu uviazlo v mozgu a vytvorilo absces, v dôsledku ktorého zomrel. 

Hansa Steiningera zabila jeho vlastná brada

Zdroj: wikimedia common

Tak ako dnes, tak aj každé obdobie v histórii malo určitú módu, ktora bola v danom období trendy. My sa teraz poďme pozrieť do 16.storočia. V tom čase bol Steininger starosta mesta, ktoré sa nachádzalo neďaleko rakúsko-nemeckých hraníc. Čím bol tento muž známy? V prvom rade svojou bradou – svojou dĺžkou totiž dosahovala až k jeho nohám.

Práve pre tú dĺžku si bradu zväčša nenechával len tak voľne, ale si ju zväzoval, aby mu neprekážala. Jedného osudného dňa v roku 1567 však v meste vypukol veľký požiar. V tom chaose si nechal bradu voľne vysieť a zakopol o ňu práve keď schádzal dole schodmi. Bohužiaľ si pritom zlomil krk, čo mu bolo osudné. 

Obyvatelia mesta ho ale s bradou nepochovali – odstrihli mu ju a vystavili. Dodnes ju môžeme vidieť v miestnom múzeu, District Museum Herzogsburg v Branau.

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre