Polícia odhalila v Anglicku jednu z najväčších marihuanových fariem na svete, ktorá mala aj svoje dodávky

1686

Polícia z Humberside objavila v priemyselnej jednotke v Scunthorpe obrovskú farmu, kde pestujú kanabis. Ide o takú rozsiahlu jednotku, že dokonca mali svoju vlastnú flotilu dodávok. Podľa spoločnosti ScunthorpeLive, boli tamojšie rastliny ocenené 4 miliónmi libier – polícia sa však domnieva, že továreň bola v prevádzke niekoľko mesiacov, čo tiež znamená, že by mohlo ísť o dvakrát vyššiu sumu.

Bez názvu 3
Foto od Facebook

„Nepochybne zostane niekto bez peňazí,“ uviedol DI John Cram, ktorý vedie vyšetrovanie. Kým polícia nechcela prezradiť, ako sa dozvedeli o tomto mieste, tak podľa spravodajských informácií vykonali akciu 29. júla, pričom mali podozrenie už skôr. Spolu s poľami rastlín konope v uzamknutých miestnostiach našli dôstojníci aj päť mužov z Vietnamu, ktorí sú podozriví z pestovania konope. Traja boli zadržaní na mieste činu, ale ďalší dvaja utiekli a polícia po nich teraz pátra. Polícia však uviedla, že vyšetrovanie sa teraz najviac zameriava na odhalenie toho, kto stojí za touto nelegálnou farmou, pretože ich to môže priviesť k ešte oveľa väčším trestným činom.

V tomto nelegálnom obchode sa tiež objavili 4 dodávky, ktoré kedysi patrili Tescu. Tie používali na prepravu drog do továrne a z nej. Miestny muž povedal, že akési chýry o tejto veľkej továrni v severnom Lincolnshjire tam kolovali už dlhšie. „Hral som sa so svojím chlapcom asi pred šiestimi mesiacmi a povedal mi o farme. Povedal, že ju videl aj to, aká je veľká. Aby som bol úprimný, myslel som si, že si to vymyslel.“ Týmto obrovským priestorom boli prekvapení všetci. Polícia mala údajne podozrenie už skôr, no k zásahu prišlo až teraz.

 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.