Pomocou vrtuľníkov zhodili už tisícky kilogramov zeleniny, aby nakŕmili hladné zvieratá

1446

Lietadlá sú skvelými pomocníkmi aj na to, aby pomocou nich zhodili tisíce kilogramov mrkvy a zemiakov pre hladné živočíchy žijúce uprostred austrálskej katastrofy. Vláda Nového Južného Walesu si objednala túto službu, ktorej cieľom je nakŕmiť hladné zvieratá, aby tie v dôsledku nedostatku potravy nezomierali.

Pred týždňom začali národné parky v spolupráci s agentúrou zaoberajúcou sa starostlivosťou o voľne žijúce živočíchy v Novom Južnom Walese vykonávať svoje misie v údoliach Capertree a Wolgan, v národnom parku Yengo, v údolí Kangeroo aj v okolí národných parkov Jenolan, Oxley Wild Rivers a Currancubundi. Doposiaľ dokázali zhodiť už viac ako 2 200 kg čerstvej zeleniny. Matt Kean, minister životného prostredia Nového Južného Walesu, uviedol, že hoci sa niektorým zvieratám úspešne podarilo uniknúť pred požiarmi, tak sú teraz mimo svojho prirodzeného prostredia, a preto zostávajú bez potravy. Kean ďalej povedal, že budú dohliadať na zvieratá, aby skontrolovali ich pokrok. „Zriaďujeme tiež kamery na sledovanie príjmu potravy a tiež počtu i rozmanitosti zvierat,“ povedal.

Táto iniciatíva prichádza po tom, čo podľa odhadov Svetového fondu pre voľne žijúce živočíchy uhynulo okolo 1,25 miliárd zvierat, či už priamym alebo nepriamym vplyvom požiarov. Táto obrovská strata zahŕňa tisíce vzácnych koal, ako aj ďalšie ikonické druhy, akými sú klokani, kengury červenokrké, kakadu, potkanokengury a iné. Kengura červenokrká bola už aj pred začatím tohto pekla považovaná za ohrozený druh.

O zásobovanie potraviny zo vzduchu sa stará spoločnosť Animals Australia. Charita využíva na svoju činnosť dary od verejnosti. Ich hlavným cieľom je, pochopiteľne, aby ďalšie živočíchy nemuseli umierať hladom, resp. aby ich bolo čo možno najmenej.

Foto: Facebook

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre