Ponuka spiatočnej letenky z Bratislavy do Milána(Bergamo) teraz za 36€!

355

Miláno je historické mesto plné krásnych pamiatok, múzeí a starobylých uličiek, ktoré očarí všetkých nadšencov nie len európskej kultúry. Do rytmu módy v jeho rodisku tancuje každá žena.

milan fotografia
Foto od kevinpoh

Teraz máte možnosť zakúpiť spiatočné letenky len za 36€! Poletíte spoločnosťou Ryanair z Bratislavy na letisko Bergamo, ktoré je neďaleko Milána. Viac termínov a letov na stránke Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť napr. v termíne od 18.6. – 27.6.2018. Let trvá okolo hodiny a pol.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Miláno?

– Je to veľkolepé európske mesto, ktoré vám ponúka všetko. Od nádherných historických pamiatok cez výbornú kuchyňu až po svetové obchodné značky, odkiaľ neodídete s prázdnymi rukami.

– Hneď ako dorazíte ku gotickej milánskej katedrále Il Duomo di Milano, ostanete v nemom úžase. Niekomu pripomína cukrový hrad, inému rozprávkový palác.

– Takisto nevynechajte Sforzovský hrad tróniaci na Piazza Sforzesco už od 14.storočia a Baziliku Sv. Lorenza pýšiacu sa starovekou knižnicou.

milan fotografia
Foto od stefanjurca

– Ak ste veľkým milovníkom umenia, zastavte sa v kostole Santa Mariadelle Grazie, kde nájdete vysieť obraz Da Vinciho Posledná večera.

– Niečo pre ženy: zapamätajte si číslo tri, linkou tohto metra sa dostanete do milánskeho srdca módy, na Via Montenapoleone. Sídlo svetových majstrov a fashion trendov je korunované najvyššou budovou mesta, mrakodrapom Pirelli.

– A pre skalných futbalových fanúšikov, je tu svetoznámy futbalový štadión San Siro, ktorý je domovom klubu AC Milano.

– Rozhodne ochutnajte tamojšiu kuchyňu, ktorá je známa po celom svete. Niektoré reštaurácie vám ponúknu aj ich vlastné víno. Pre Miláno je typické jedlo pravé talianske rizoto.

Photo by IgorSaveliev

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Milána:

Ak plánujete dovolenku v Miláne alebo v jeho okolí, rozhodne si prečítajte nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady ako sa najlepšie ubytovať, čo v Miláne vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na tomto odkaze.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre