Poznáte ich? Zaujímavé skratky k vyššej produktivite

254

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnostiam sa darí vďaka tomu, ako dobre pracujú ich zamestnanci a ako efektívni sú. Produktivita zamestnancov predsa v tom, do akej miery môže spoločnosť reálne rásť, zohráva hlavnú úlohu. Samotná produktivita však závisí od mnohých faktorov vrátane angažovanosti, motivácie, šťastia a spokojnosti človeka so svojou prácou.

1 1
lassedesignen/Shutterstock.com

Podľa výskumov a údajov z praxe len 60 % pracovného času strávime produktivitou a zvyšok viac menej premrháme. Je to väčšinou preto, že v priebehu pracovného dňa je človek svojím okolím rušený zhruba 56-krát.

 

Našťastie, dobrou správou je, že so správnym prístupom môžete svoju produktivitu zvýšiť a dosiahnuť úspech nielen v pracovnom, ale aj osobnom živote. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako na to?

Jednoduchšia práca z domu s registračným sídlom firmy

Každý pracujúci človek už určite v praxi bežného života zistil, že rôzne zamestnanecké výhody zohrávajú v jeho produktivite kľúčovú úlohu. Šťastie sa predsa rovná vyššej produktivite.

 

Platené voľno a odmena za prácu nadčas však nie sú jediné možnosti, ako ľudí motivovať. Aj práca z domu mnohých podnecuje k vyššiemu výkonu. Dokonca to potvrdila aj jedna Stanfordská štúdia, ktorá zistila, že zamestnanci pracujúci z domu sú o 14 % produktívnejší ako ich interní kolegovia.

 

Produktivita sa teda veľmi dobre a jednoducho zvyšuje aj v dôsledku toho, že netrávite čas dochádzaním, nemusíte viesť kanceláriu a nerozptyľujú vás kolegovia. Príjemným bonusom je  dobre známe prostredie, v ktorom máte svoje pohodlie a súkromie.

2
kenary820/Shutterstock.com

Tieto a ďalšie iné faktory v správnej kombinácii tak poskytujú silné stimuly pre produktívnejšiu prácu nielen zamestnancom, ale aj majiteľom firmy. Jediným problémom ostáva, ako tento zámer  docieliť a pritom neohroziť chod spoločnosti?

 

Skvelým riešením je univerzálne registračné sídlo firmy, s ktorým  si môžete dovoliť pracovať z domu a napriek tomu je o všetky dôležité služby spoločnosti postarané. Vďaka službe moderného registračného sídla riadite firmu bez kancelárie a pritom môžete pracovať z miesta, ktoré vám na potrebný výkon najviac vyhovuje a poskytuje ideálne podmienky.

Dostatočne dlhá dovolenka

Jednoduchá zmena sídla firmy nie je jediné riešenie, ako si v práci dopomôcť k lepšiemu výkonu. Vyhorenie je skutočné a môže byť tiež veľmi zničujúce nielen pre spoločnosť, ale aj zamestnanca. Ak si zamestnanec nevyčerpá dovolenku z vlastnej vôle, spoločnosť ho k tomu musí raz za čas „prinútiť“. Údaje z praxe dokazujú, že zamestnanci sú po dovolenke oveľa produktívnejší. Sú mentálne dobití, prekypujú novými nápadmi a sú viac motivovaní.

 

Zamestnanci spoločností, ktoré im poskytujú viac dní dovolenky, majú preto tendenciu pracovať rýchlejšie a urobiť viac práce. Veď aj krátky víkend má pre efektivitu práce svoj význam, čo potvrdzuje ďalšia štúdia, ktorou sa zistilo, že v utorok sú ľudia najproduktívnejší.

 

Je to spôsobené tým, že ľudia sú po víkende dobre oddýchnutí a keďže pondelok je akýmsi reštartom nového týždňa, v utorok sa oficiálne cítia zamestnanci opäť plne oddaní svojej práci. Platí to však pre typické pracovné týždne od pondelka do piatku. Pre alternatívne pracovné plány a zamestnancov pracujúcich z domu sa výsledky môžu líšiť.

3 1
Dragon Images/Shutterstock.com

Kvalitný spánok

Za poklesom nášho výkonu môže byť viacero faktorov a spánok je jedným z nich. Údaje z praxe hovoria, že nedostatok spánku a správneho odpočinku stoja spoločnosti takmer 65 miliárd dolárov ročne.

 

Naopak, ľudia, ktorí dobre spia 7 až 9 hodín, sú najmenej o 20 % produktívnejší a efektívnejší v tom, čo robia.

 

Dobre oddýchnutý človek je predsa psychicky pokojný, fyzicky nabitý a bude myslieť jasnejšie. Ak sa preto chcete vyhnúť problémom a chybám v práci, využitie ďalšiu jednoduchú skratku k vyššej produktivite, ktorou je kvalitný a dostatočne dlhý spánok.

 

Uvidíte, že nielen väčšie pohodlie, ale aj vyššie odmeny za dobrý výkon budú pre vás príjemným bonusom.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.