Poznáte pojem „knolling“? Dnes je veľkým trendom a pozrite sa o aký typ fotografie ide

991

Už ste niekedy počuli o výraze „knolling“? Dnes je to zjavne jeden z najhorúcejších instagramových hashtagov, ktorý teraz využívajú rôzne profesie a prináša to zaujímavé výsledky.

A o čo vlastne ide? Nuž, knolling je typ plochej fotografie, kde sú rôzne objekty usporiadané vedľa seba do pravého uhla a odfotografované zhora. Vzhľad je symetrický, príjemný pre oko a umožňuje ľuďom vidieť rôzne objekty na jednom obrázku. Tento proces sa spopularizoval najmä vďaka spoločnosti LEGO, kde si stavitelia starostlivo usporiadali svoje tehly podľa tvaru, štýlu a farby ešte pred tým, ako začali pracovať na stavbe. Rôzne pohotovostné služby na celom svete, od záchrannej služby po policajné a záchranné tímy teraz pomocou tejto techniky ukazujú všetok svoj výstroj, ktorý majú vo svojich vozidlách, resp. s ktorým pracujú. A výsledok naozaj stojí za to.

Holandskí hasiči:

Kráľovská holandská armáda:

Pohotovostná služba v Holandsku:

Star Ambulances:

Ženevská hasičská a záchranná služba:

Polícia na Novom Zélande:

Švajčiarska polícia:

Holandská pohotovostná služba:

Hasiči z Rotterdamu:

Hasičská stanica Sengkang, Singapur:

Polícia z mesta Neuchâtel, Švajčiarsko:

Diaľničná polícia z Maďarska:

Hasiči z Entfelden-Muhen:

Vzdušný záchranný tím Zermatt, Švajčiarsko:

Dobrovoľný hasičský zbor Himberg:

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

 

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre